Yamaha Tenere 700 (2020)

Vlastník Veider
Vloženo 10.1.2021
Aktualizováno 26.1.2021

Motorka na kterou se dlouho čekalo. A vyplatilo se, jednoduchá, s ambicí cestování i offroadu.

První dojmy - Zatím se opatrně seznamujeme, ale pro mne ideální mix váhy, výkonu a skvělé jízdní pozice jezdce.

Motorku bych doporučil pro - Pro ty co hledají konstrukčně jednoduché cestovní enduro s ambicí offroadového poježdění.

Doplňky na motorce - Je toho už dost. Vyhřívané hefty, vysouvání plexi štítu, ochranný polep displeje, blastery Barkbusters, držák navi na hrazdu, nylonové šrouby na přední vidlici, záslepky rámu, nerez podložky předního a zadního kola atd..

Po skvělém ale těžkém Varaderu a XTZ 660, kde zas chybělo pár koní byla T7 logickým vyústěním. Zatím jsme s motorkou naprosto spokojený, přes zimu poladím podvozek a doplňky tak, abych si ji na jaře mohl začít naplno užívat, a to nejen na silnicích, ale zejména na polňačkách a šotolinách. Motorka má limity úplně jinde než já :) Baví mě pružnost motoru a ochota sbírat se s nízkých otáček a když člověk jede rozumným cestovním tempem, tak je skvělá i spotřeba okolo 4l na 100. Určitě budu měnit gumy za agresivnější vzorek, protože Karoo street je fakt za trest a defacto odsuzuje motorku pouze na silnici. Líbí se mi vzpřímený, vyšší posez, pozice za řídítky a dobrá je i pozice při jízdě ve stupačkách. Celkově je Tenerka vyšší a pro někoho s kratšíma nohama to může být problém. Podvozek je hodně laděný do měkka a možná bude třeba do budoucna výměna alespoň zadní pružiny. Fajn je taky tovární příprava se smyslu konektorů, kdy pod plasty jsou připraveny konektory na doplňky typu vyhřívané hefty, přídavná světla, napájení navigace apod. Některé věci , např. vibrující přední světlo společně s přístrojovkou je opruz, ale dneska už se se dá sehnat zpevnění, které vibrace eliminuje.

Doplňky:
Držák navi (Rally-Raid)
Nylonové šrouby přední vidle (Rally-Raid)
Blastery Barkbusters
Polep displeje (T7rally.com)
Záslepky rámu (T7rally.com)
Zpevnění přístrojovky (Camel ADV)
Zvýšení Plexi
Nerez podložky přední kolo (Rally-Raid)
Nerez podložky zadní kolo (Rally-Raid)
Klíč na přední/zadní kolo (Rally-Raid)
Givi padáky

V plánu:
Zadní nosič (B&B)
Boční nosiče brašen

Sypkin
Sypkin napsal 26.01.21 v 12:31 10b.

Super stroj!

valivali
valivali napsal 25.01.21 v 11:16 10b.

už dávaj Karoočka z výroby? já tam měl Scorpiony street, taky spíš na silnici

vopák
vopák napsal 13.01.21 v 09:58 10b.

Parádní tenerka

Vlnič
Vlnič napsal 12.01.21 v 17:42 10b.

Určitě super volba , sám na ni teď čekám
Tahle modrá rally je fakt pěkná a líbí se mi s těma černejma kolama
To si v Yamaze nějak vylycitoval, že nechceš ty zlatý?

Hříbek
Hříbek napsal 11.01.21 v 08:03 10b.

Top barvy po Varaderu to musí byt jak na koloběžce