Royal Enfield Himalayan (2020)

Vlastník Samick
Vloženo 6.11.2020
Aktualizováno 4.2.2021

Rozpočtová adventure motorka, dělník - pracovní mezek, jednoduchá, ovladatelná.

Motorka koupena od FIRMA:Vintage Garage (Strašnice (Praha 1

CF Moto 650 MT: větší, složitější, těřší, není to tolik do terenu
Jawa RVM 500: větší, těžšlí, složitější, poměrně nová značka, otázka co spolehlivost

První dojmy - Lehce ovladatelná, snadno zatáčející, výkon motoru je slabší, ale s tím se počítá a pro můj styl jízdy ideální. Jednoduchý cesťáček pro jednoho se slušnejma teréníma schopnostma. Jízda na kochačku, lehčí terén.

Motorku bych doporučil pro - Pro kochače krajinou nejen po asfaltu a zpevněných cestách, lehčí adventuristy, pro lidi, kteří nepotřebou hektolitrové objemy a hledají lehkou, ovladatelnou a jednoduchou motorku za slušný peníz.

Doplňky na motorce - Hrazda na řidítkách, blástry, vyhřívané hefty, kufry + topcase + výztuhy nosiče, tankvak od Lojza pro pesa - spolujezdce, padáky, chránič zadní brzdové pumpy, 12V zásuvka s voltmetrem, zadní tire hugger, prodloužení předního blatníčku + přizvednutí distančníma podložkama, přemístěnej teploměr, takže už si nevymýšlí. Tank pady na vrchu a z boku nádrže, přídavné LED mlhovky, stavitelné páčky, jiná zrcátka, silnější klakson a jakožto zcela zásadní doplněk - čepičky ventilů ala písty!!!

Lehce ovladatelná, snadno zatáčející, výkon motoru je slabší, ale s tím se počítá a pro můj styl jízdy ideální. Jednoduchý cesťáček pro jednoho se slušnejma teréníma schopnostma. Jízda na kochačku, lehčí terén ideální.
Pro závodění a rychlou jízdu na silnici to moc není, ale ne, že by to nešlo, Je to ale spíš stroj na jízdu krajinou mimo dálnice.
Ke koupi mě přesvědčily jízdní vlastnosti, výbava, cena vs. užitek.

nepirum
nepirum napsal 03.02.21 v 23:39 10b.

Jo, krasavice. Pro vyklidněný lidi - ideál. Vyzkoušeno i na motokrosový trati :)

Targus
Targus napsal 07.12.20 v 23:42

Samick

ZÁSADNĚ se neříká psice, nýbrž PESICE!

Anebo ještě s velkou oblibou používám výraz - PES HOLKA!

Mám totiž doma taky jednu takovou, která by šla za podrbání pod krkem světa kraj...

Samick
Samick napsal 07.12.20 v 20:49

callowsick - no zatim jsem to moc nezkoumal, ale zdaji se mi metricky - jak zavity tak rozmery šroubů - zatím jsem použil M10-13 a imbusáky jsou taky metrický. Tedy alespoň u nosiče kufrů.

Targus - že díky.. Psice přilítla z venku a že si jako chce hrát, takže nečekaná momentka.

Targus
Targus napsal 07.12.20 v 20:11 10b.

Dávám deset tomu čoklovi vlevo dole, který se připletl k focení...

Ať ti ten indián hezky slouží a přináší jen radost.

callowsick
callowsick napsal 07.12.20 v 19:44 10b.

tahle motorka mě fakt zajímá měl bych praktickou otázku: jako původně anglickej stroj, má to metrický šrouby, nebo nějaký palcový rozměry, pls?
díky za info!