Honda Forza 125 (2020)

Vlastník iTomas
Vloženo 28.9.2020
Aktualizováno 28.9.2020

Můj první skútr na cesty do práce i na výlet.

Motorka koupena od FIRMA:Velsbike (Jinačovice)

Yamaha X-max 125: důvod neuveden

První dojmy - Respekt, volnost, vítr.

Motorku bych doporučil pro - Všem co chtějí začít se dvěma koly.

Doplňky na motorce - Reflexní proužky, RAM Mounts držák telefonu.

Pro tento stroj jsem se rozhodl, protože jsem chtěl skútr bez kompromisů pro člověka který má jen ř. p. B.
Prvním impulzem pro mě byl fakt, že chci změnit způsob dopravy po městě v obtížné době pandemické.
Nejdříve jsem narazil na skútry Peugot, pak jsem pokukoval po značkách Vespa, Piagio, nakonec Yamaha a Honda. U Hondy jsem se hned zakoukal do Forzy. A bylo vymalováno. Po měsíci váhání jsem nakonec neodolal.

Sice jsem nikdy na žádném stroji, co má jednu stopu nejel, krom kola, ale říkal jsem si, že to nemůže být tak zlé. Po pročtení několika recenzí, zhlédnutí několika videí jak o Forze, tak o tom, jak začít s motorkou jsem byl pevně rozhodnut, že si projdu zkouškou ohněm. Na moji první cestu od prodejce nikdy nezapomenu. Ale vše se obešlo bez karambolů a dnes mám najeto vcelku slušnou dávku kilometrů.

Co se mi líbí:
- Design
- Úložný prostor
- Bezklíčkové zapalování
- Nízká spotřeba

Co se mi nelíbí:
- Tvrdý podvozek, na okreskových záplatách je to příšerné
- V této kategorii už mohla být integrována konektivita s telefonem
- Výška štítu by mohla počítat s postavami alespoň do 195 cm
- Zorný úhel zpětných zrcátek

iTomas
iTomas napsal 01.10.20 v 21:01

No jsem rád, že jsem hned na začátku nezůstal u Peugotu, protože, jak jsem zjistil později, tak je dost problém sehnat náhradní díly, hlavně u starších modelů. Ale zase ten poslední PULSION 125I RS má pár pěkných vychytávek.

hruso25
hruso25 napsal 30.09.20 v 08:37 10b.

S ani jednou znackou z tvojho vyberu by si chybu neurobil, ale ta Forza patri k TOP mašinam v triede maxi skuter do 125cm.