BMW F 800 R (2018)

Vlastník Sethan
Vloženo 5.8.2020
Aktualizováno 29.4.2022

Krásný naháč, který na silnici jen tak nepotkáš.

Motorka koupena od FIRMA:BBmoto (Kuřim) - Borci jsou motorkáři, takže domluva byla rozumná. O motorce věděli všechno.

První dojmy - Lehká, skvěle ovladatelná motorka. Pohodlný, vzpřímenější posez. Skvělý podvozek

Motorka s jasným původem z ČR, se serviskou, s malým nájezdem, ve stavu nového stroje. Prostě krásná. Chtěl jsem naháče, na kterém by se dalo jezdit i ve dvou a to tahle motorka splňuje na výbornou. Sedadlo je široké, pohodlné a baťůžek má vzadu dost místa i pro stopaře.
Když jsem na ni přesednul z Fazera, tak jsem cítil, že všechno najednou funguje tak nějak líp a snadněji.
Do zatáček se vodí úplně sama. Podvozek se pánům z BMW velmi povedl, je naprosto komfortní, krásně žehlí nerovnosti a zároveň je pořád jistý. Tam, kde jsem dřív klepal zubama, teď projedu jako nic.
Brzdy jsou výborné a pěkně dávkovatelné. Výkonu je dost, motor nemá problém už od nízkých otáček pěkně zrychlovat a od pěti až šesti tisíc otáček ukáže, co v něm je a začne docela slušná divočina. Spotřeba je cca 4 l/100km, někdy i míň, což je úplná pecka.
Co mě ale začíná vadit čím dál víc je zvuk, který se line z koncovky výfuku. Zní nevýrazně utlumeně, jako ze skůtra. To brzo asi pořeším nějakým laďákem.