Triumph Tiger 800 XR (2019)

Vlastník Juraj22
Vloženo 30.7.2020
Aktualizováno 30.10.2021

Vloženo: 29.06.2022, Uskutečněno: 29.06.2022, Zhlédnuto: 20x

Tak jak začít...
jsem začínající motorkář a letos jsem se konečně rozhoupal k první zahraniční cestě.
Domluvil jsem se s jedním zdejším motorkářem a ve stanovený termín jsme opravdu i odjeli, tak že začátek dobrý. Jo já ještě nenapsal kam Jelo se do Pobaltí a na skok do Helsinek,postupně se k tomu snad dostanu.
Začalo to trochu opožděně, jelikož jsem na parťáka čekal skoro dvě hodiny, ale budiž mu odpuštěno Pak už se pokračovalo stanoveným směrem, projelo se Polsko, pěkně bylo u Mazurských jezer. Pokračovalo se stále výš v podstatě podél pobřeží až do Tallinu.Tam jsme se rozhodli, že se podíváme na jeden den do Helsinek. No je tam pěkně, ale na můj vkus dost draho cena benzinu 2,6 Euro a plechovky piva tuším 2,79 Euro, ikdyž to teda byla Plzeň,no nic.
Zpět se pokračovalo vnitrozemím, z těch zajímavých míst bych vypíchl Čudské jezero a Wroclav je taky krásná.
Počasí vyšlo krásně a když nepočítám poslední den, tak jsme v podstatě jen jednou lehounce zmokli.
Tak že když to zhodnotím: zkušenost to byla určitě dobrá,ikdyž jsem si vyslechl pár poznámek vúčí mé osobě,ale to mě nemůže rozhodit (něco trochu na tom je, ale nemá cenu to pitvat, každý jsme nějaký).
Jestli bude nějaký příští trip, tak se pokusím poučit a malinko některé věci ať už organizační nebo technického rázu vylepšit. Toť za mě vše.
PS: fotky tu nejsou všechny jen výběr, protože systém vkládání mě přestal po chvíli bavit

Milan1963 (273) napsal 29.06.2022 v 22:37

Taky jsem tam byl, v roce 2016. Pobaltí je hezké, Finsko také. A ceny ve Finsku ? Je třeba s nimi počítat.

• "zahájení" sezony

Tak 2.dubna jsem chtěl konečně na první letošní vyjížďku, aleco čert nechtěl mašina byla proti... Tak jsem volal mechanikovi a ten že si jí odveze apodívá se na to. Pro změnu opět zazlobilo startovací tlačítko. Po mém

Typ: Oprava
    Vloženo: 16.04.2024
    Uskutečněno: 16.04.2024
  • Ukončení sezony

Tak jsem to už pro letošek zabalil. Mašina umytá, řetěz vyčištěný a namazaný. Ještě jsem při posledním vjetí do garáže tak zabruslil na mokré trávě s spadaným listím, že mi to málem lehlo

Typ: Údržba
    Vloženo: 31.10.2023
    Uskutečněno: 30.10.2023
  • Chorvatsko - ostrov Rab

Ty začátky mi nějak nejdou, tak že... První týden v říjnu jsem se připojil k jednomu "párečku", že prý jedou na Rab a jezdí tam už X let. Nejdřív byla informace, že pojedeme 4 motorky a 6 lidí (dva páry) ve finále to

Typ: Dovolená
    Vloženo: 08.10.2023