Honda XL 700V Transalp (2008)

Vlastník JirkisCz
Vloženo 23.4.2020
Aktualizováno 29.7.2023

Klidná a pohodlná cestovní limuzína modro-černé barvy, která odvážně stíhá silnější a větší kolegy.

Honda XRV 750 Africa Twin: Stáří, srovnání jízdních vlastností, stav, cena/výkon

První dojmy - Měl jsem několik srovnání, ať už maličkou 125 (což byl slušný rozdíl), Dakar 650 GS (pohodlí a stabilita úplně na jiném lvlu), GS800 (méně dravá, ale ve vyšších rychlostech stabilnější -> pravděpodobně kvůli gumám). Začínal jsem pomaleji, ale hodně rychle jsme si padli do oka a hlavně rukou.

Motorku bych doporučil pro - Pro cestovatele, který si občas troufne i mimo asfalt.

Edit. po cca 8k km:
Pohodlnější jízdu si asi těžko představit, spolehlivý motor si nad 3k otáček spokojeně vrní, ale nejlépe se cítí okolo 5k/min.
Jsem sice obutý zatím pouze na silničkách, takže co se terénu týká, nemám toho naježděno moc -> motorka se určitě nehodí do náročnějšího terénu, je těžká a relativně robustní s né úplně ideálním těžištěm pro zápasení v "kolejích". Co se silnice týká, pohodlnost asi vystihuje charakter jízdy nejlépe. Není nijak dravá (ve srovnání s 800GS), ale když se chce, dokáže být živá, každopádně má svůj pohodovej standard. Možná by mi nevadilo, kdyby byla o něco agresivnější (jízdou i vzhledem), každopádně při nutnosti zrychlit nebo držet psanou maximálku mě nikdy nezklamala.
Posed je naprosto příjemný, velká a široká sedačka, na které i za batůžkem zůstává ještě místo. Batůžek se má bez přehánění jako v bavlnce.
Spotřeba je trošku vyšší, než bych si přál, ale 4,8 - 5,5 l není zas až tak špatné.
Bohužel mi vytekl tlumič, který kupoval předchozí majitel, naštěstí mi dal i originál, ale ten mi už nepřijde tak dobrý. Zároveň uřvaný brzdy v ABSku jsou otravný a při krizovce už nepotřebuju troubit.
Těším se, až ji po otevření hranic protáhnu na nějakou větší trasu po Evropě.

Jirka_CV
Jirka_CV napsal 23.05.20 v 23:56 10b.

Pěknej Transpik...

spike-cz
spike-cz napsal 27.04.20 v 14:48 10b.

Super volba, vítej v klubu transalpovských jezdců/fanoušků

Milan1963
Milan1963 napsal 23.04.20 v 19:43 10b.

Dobrý stroj.

Čadil
Čadil napsal 23.04.20 v 15:22 10b.

gratulace,pěkná mašina