Yamaha Tenere 700 (2019)

Vlastník Fasces
Vloženo 14.9.2019
Aktualizováno 5.5.2024

Vloženo: 08.09.2023, Uskutečněno: 08.09.2023, Zhlédnuto: 132x

Z celé karbonové nabídky na Tenére jsem si vybral kryty tlumičů, které se snadno poškodí. Karbonové kryty by měly vydržet hodně. Na stránkách Carbon Fox nabízejí z karbonu všechny díly, které se na Tenérku běžně dodávají z plastu. Jako celek je to hodně drahé. Kryty jsem koupil přes mého kamaráda Radka Fialu , který má zastoupení pro ČR. Kryty od Camel ADV Product, které se mi líbí designově, nalepím na karbonové kryty a vyrobím si tak unikátní nezničitelný díl. Tak uvidím jestli zničím nezničitelné.
Váha obou krytů z karbonu je 210g a zpracování je hodně povedené a vše pasuje bez jakýchkoliv úprav. Váha originálních krytů je 400g.

Aktualizace 10.12.2023
Karbonové kryty jsem musel nakonec vrátit. Namontoval jsem si nové přední vidlice (výměna z 43 na 48) a s těmi nebyly kompatibilní. Učkový profil karbonových krytů je o necelý 1 cm uzavřenější a tím vzniká problém, kryty se totiž dotýkají prachovky. Karbon je hodně tenký a tak v místě, kde se dotýká prachovky, by mohlo při propružení docházet k poškození. Originální kryty na nové vidlice pasují lépe, je tam mezera.
Kryty z karbonu jsem měl připravené k montáži na nové vidlice, ale nakonec to tedy nevyšlo. Vrácení Radkovi proběhlo bez problémů.
Na originálních vidlicích karbon pasuje parádně.

Aktualizace 11.2.2024
Karbonový zadní díl jsem pořídil, protože jsem měl původní OEM díl hodně rozbitý. Na delší cestování používám podkovu s taškami od Kriega a ty leží přímo na plastech. Plastové úchytky se po několika dovolených prostě ulámaly a plast začal pomalu praskat. Udělal jsem několik oprav, ale ty dlouho nevydržely. Snad nový díl z karbonu vydrží déle a investice se vyplatí.
Při montáži však počítejte s tím, že při výměně dílů musíte trošku improvizovat. Musel jsem udělat několik úprav a díry si uzpůsobit, aby to nakonec správně sedělo. Domnívám se, že za ty peníze by měl být díl perfektně připravený pro montáž a to bez domácích úprav a improvizace.
Originální díl váží 750g a díl z karbonu 500g.
Karbonový díl jsem kupoval na motorkařův průvodce

valivali (7) napsal 04.05.2024 v 09:53+1

Ahoj Vláďo, kolik váží původní plastový díl? Když už to vážíš, tak sem dej hmotnosti i původních dílů pro naši informaci, díky.

1 reakce

Fasces
Fasces 06.05.2024 v 19:00

Zvážím a dopíšu

ottto (0) napsal 13.02.2024 v 11:46

Ahoj, použití kar. krytů společně s kar. nízkým blatníkem by s 48 vidlicí bylo v poho?
Dík

1 reakce

Fasces
Fasces 14.02.2024 v 20:21

Ahoj, já osobně jsem to nezkoušel, ale od kluků, co to prodávají, jsem slyšel, že prodali do Maďarska set s nízkým blatníkem a bylo to v pohodě. Ten kluk z Maďarska co to pořizoval, má 48 taky. Kluci se divili, že já mám problém. Právě proto jsme došli k závěru, že pokud se pořizuje celý set pohromadě, tak problém nenastane. Přeci jenom je to vše k sobě přišroubované a vypadá to jinak.
Mrkni na odkaz:
Měj se

• Motorka na cestách

Přátelé a kamarádi. Pro ty z Vás, kteří rádi cestují, posílám odkaz na stránky, které se tímto tématem zabývají. Cesty budu na stránky průběžně doplňovat a najdete tam i zajímavá videa z YouTube. Některá souvisí s cestop

Typ: Reportáž
    Vloženo: 27.09.2020
    Uskutečněno: 12.03.2024
  • Nové plasty a náhrada za karbon

Pokud se Vám nechce utrácet velké peníze za karbon, našel jsem jedno povedené řešení. Firma Camel ADV Product začala vyrábět některé plasty na výměnu. Konkrétně vím o bočních plastech a plastových krytech vidlic. V nabí

Vloženo: 22.02.2024
    Uskutečněno: 22.02.2024
  • Kryty rámu Acerbis

Každý majitel Tenérky po čase zjistí, že má ošoupaný rám nad stupačkami, hlavně na pravé straně. Dosud jsem to řešil černou samolepkou, kterou jsem rámu přizpůsobil a do díry v rámu jsem dal plastové záslepky. Na interne

Vloženo: 31.12.2023
    Uskutečněno: 31.12.2023