Yamaha XJ 900 (1997)

Vlastník kaw.38
Vloženo 19.6.2019
Aktualizováno 16.11.2019

Yamaha XJ 900 je nenáročná , spolehlivá motorka. Téměř bezúdržbový kardan je výhodou.

První dojmy - Po delší době opět motorka. Na první pohled se mi líbila. proběhla kontrola , zkušební projížďka , plácli jsme si a druhy den byla doma. Na posed i celkovou ergonomii je k me výšce 190 cm akorát. Po dlouhé době motorka na které nevypadám jak přerostly balvan.

Doplňky na motorce - Boční kapoty , bagstr , nosič kufru , kufr Givi Maxia 2 , otevřené koncovky , zvýšení řídítek ZR22-30 , široké řidítka ABM , zaváži ABM , rozšířeni zrcátek o 40 mm , zrcátka z MT01.

XJ je veliký a spolehlivý stroj. Co se tyče servisních práci vzhledem tomu že je to stáry poctivý vzducháč netřeba do něj nějak výrazně investovat. U mého kusu každoroční výměna oleje , seřízeni karbcu. Zatím jsem nic dalšího nepotřeboval. Motorku jsem si koupil pro radost v roce 2016. Byl to dovoz Francie s několika kusy faktur co kdo , kdy na motorce v posledních letech dělal. Jak jsem psal mam ji spíš na víkendové projížďky , tak že většinu času stoji pod plachtou. V minulosti jsem vystřídal několik motorek - Jawa 350 , Honda CB500 , Kawasaki ZX-7R , Yamaha XJR 1200 , Kawasaki ZX- 9R rok 2002 , Aprilia SL 1000 Falco , Kawasaki Z-750 S , VFR 800 FI , Kawasaki ZX-9R rok 1999 až na nynější XJ 900 Diversion. Líbí se mi posed , podvozek i motor. Odpadla mi řetězovka ma kardan. Nenapadá mě co dal bych psal. V databázi je jich hodně , tudíž bych se jen opakoval. Kdo ji ma , vše potřebné zná.
19.8 2019 - prodáno. Doufám že bude novému majiteli spolehlivě sloužit.

Radian
Radian napsal 21.09.20 v 19:03 9b.

Ahoj,

krásná mašina. Chci se zeptat jestli bylo nutné při zvýšení řidítek vyměnit brzdové hadice a lanka za delší. Mám teď Divu tři měsíce ( najeto 2000 km) a uvažuji o zvýšení řidítek. Teď mě bolí záda. Díky za odpověď.
Radian

staroch30
staroch30 napsal 02.07.19 v 09:56 10b.

KRÁSA!

Čadil
Čadil napsal 21.06.19 v 15:56 10b.