Kawasaki ER 5 (2006)

Vlastník Radek156
Vloženo 18.5.2019
Aktualizováno 5.8.2019

Čištění budíků

Vloženo: 05.08.2019, Uskutečněno: 22.05.2019, Stav tachometru: 42219 km, Zhlédnuto: 37x

První věc co mě už při koupi prdla do očí - zamlžené budíky, s těmi se bude muset něco udělat!

Po zevrubné prohlídce nové milenky jsem se pustil do tohodle šrámu na kráse. Naštěstí stačilo povolit pár šroubků a komplet budíky se nesly domů pod světlo. První, co jsem se při této práci dozvěděl bylo, ústy mé drahé: "ježišmarjá, to není normální, nová motorka a on ji už rozmontovává!". Věcně jsem oznámil, že to normální je, jelikož se jedná o normální údržbu a sama musí uznat, že to ošklivé je. Tož tak.
Po pečlivé přípravě spočívající v rozložení reklamního tisku na kuchyňském stole, donesení základního nářadí a čistících prostředků jsem se do toho pustil. Demontáž pohoda, pro jistotu samozřejmě dokumentuji, aby příští generace nezemřely hloupé. Po demontáži jsem zjistil, že to není žádná voda (alespoň žádná koroze), ale pěkná vrstva mastnoty. Jestli to dovnitř někdo stříknul ve spreji ve snaze o promázání kontaktů, či čeho, nebo se to odněkud odpařilo, se už nedozvíme. Naštěstí to na vnitřních mechanizmech nenechalo jiné stopy. Na rozebraných dílech jsem samosebou vyčistil taky všechno okolo, plastové kryty od italských much, vrátil zašlou slávu chromovaným rámečkům a tak potom stačilo zevnitř sklíčka pěkně odmastit a vypulírovat (dočista dočista). Po složení jako nové, což ostatně můžete posoudit na fotkách.

• Instalace plexi

Po prvních kilometrech jsem zjistil, že mi proud vzduchu fičí už nad pupek (co jsem čekal nanaháči???). Bude dobré ho tedy trochu ho zkrotit a taky, že by to mohlo prospět vzhledu. Po přečtení recenzí na toto téma jse

Vloženo: 05.08.2019
    Uskutečněno: 12.06.2019