Yamaha XT1200Z Super Tenere (2011)

Vlastník dr.choda
Vloženo 10.9.2018
Aktualizováno 30.9.2022

Velké cestovní enduro na dlouhé trasy ale i zábavu kolem komína.

Motorka koupena od soukromá osoba

Triumph Tiger Explorer: nevyhovoval mi podvozek a 3vál
BMW R 1200 GS: Cena...stáří...nájezd

První dojmy - První kontakt s ST jsem měl ve Freemotu v Prostějově, kde jsme se jeli podívat na Varana...ST mě uchvátilo na první pohled a i když jsem odkojenej kelímkář, tak jsem se do něj zamiloval. Do ruky mi padla hned a věděl jsem, kterým směrem se vydají moje stopy

Doplňky na motorce - Vyhřívané gripy Oxford, padací rám, širší stupačky, navigace, držáky kufrů, doplňky worldcrosser, vyšší plexi, přídavná světla, kryt světla

Jak jsem psal o kousek výš, uchvátila mě na první pohled. Vždy se mi cestovní endura líbily, ale jediný co jsem uznával bylo BMW R1200GS a nejlíp v Adventure.. Jak jsem četl zde na fóru, motorka musí padnout přesně do ruky aby o ni člověk jevil zájem. Začlo dlouhé hledání toho správnýho kusu...Mezitím se prodalo GSXR a po měsíci jsem se vydal přes celou ČR pro můj kus. Cesta domů z Aše byla dlouhá... a to jako fakt. Při nájezdu 600km za den na GSXR jsem ho 14 dní nechtěl vidět ani přes zavřený vrata garáže...což pomalu ani nešlo, protože jsem nemohl vstát z postele, ale tohle se nedalo říct o ST. Druhej den jsem se těšil jak malej jarda až na ni zase sednu a pojedu. Je to fakt rozdíl, kdy člověk může jet kam se mu zachce a pro nás "kelímkáře" naprosto novej rozměr. Motorka je pohodlná, podvozek kreje parádně nerovnosti .. i na polní cestě jsem se cítil docela bezpečně..ale to dělá asi 260kg váhy motorky, abs šlape jak má a TCS mi taky docela při průtrži mračen krylo promoklou prdel :D...s moto se dá jet za 5 litrů. Limitující jsou pouze moje zlozvyky ze silnice. Už se začíná pomalu rýsovat trip Ukrajina a Rumunsko nebo něco jinýho, tak jsem zvědavej

Edit 2.1.2020: tak jsme s motorkou v roce 2019 úspěšně absolvovali Bosnu. Motorka funguje bez problémů, má sice trošku horší starty, ale to přisuzuju ještě původní baterce, kterou na jaře čeká výměna. Vyměnil jsem Mitas za Metzelery, ale ty motorce očividně nesvědčí. Oleje si pápla asi 2dcl na 3000km, takže to není nic strašnýho.

Henry
Henry napsal 21.09.18 v 19:26 10b.

3nečák
3nečák napsal 13.09.18 v 14:11 10b.

At ti děla jenom radost parada

cong156
cong156 napsal 13.09.18 v 07:12 10b.

Nový rozměr poznávání a jízdy na moto. Všimneš si věcí, které si dřív ( třeba kvůli rychlosti jízdy) neviděl. Užívej

Milan1963
Milan1963 napsal 11.09.18 v 03:52 10b.