Yamaha FZS 600 Fazer (2002)

Vlastník Spirix
Vloženo 25.6.2017
Aktualizováno 7.4.2019

Cestovně sportovní motorka, nepatří již mezi nejmladší, ale zapeklit ještě umí hezky...

První dojmy - Na této motorce jsem již párkrát jel, takže jsem věděl do čeho jdu. Chtěl jsem univerzální mašinu, na které se dá v pohodě dojet do práce, na koupák, ale zároveň také obléct kůži a trošku zazávodit ;-) A to je přesně Fazer.

Doplňky na motorce - laděný výfuk, miniblinkry, kufr, klín po motorem

Kdysi dávno, když naše familie začala s ježděním, přišel jako první velká motorka k nám do rodiny Fazer(2001). Mí rodiče na něm projeli půl Evropy, otec jezdíval i na okruhy. Byl to výborný, spolehlivý stroj, nenáročný na údržbu, univerzálně použitelný.
Když jsem teď na jaře vybíral motorku, hledal jsem optimální poměr cena/výkon.

Mé požadavky:
1) Pod 100 kobyl nejdu
2) Správný počet válců je 4
3) Rád to občas potočím
4) Doma už mám kombinézu, tak se nebude válet v koutě
5) Mám 198cm / 100kg, což je značně omezující :D

6) jo a ještě laďák, bez toho se fakt nedá jezdit :D

Takže jsem se proklikal nabídkou bazarů až k tomuhle Fazerovi a zatím absolutní spokojenost a splnění očekávání.
Jízdní vlastnosti dobré, jak už je u těchto motorek zvykem, výborné brzdy. Při ostřejší jízdě poměrně brzo bere stupačka o asfalt a trošku se ten trubkový rám kroutí ale tak přece jen to není supersport.

Závěrem:
Je to sice už trošku old-school mašina, minimum elektriky, žádné ABS, atp... tady se právě ukáže... :D použitelnost a zábava za mě za 1.

DavidŠlechta
DavidŠlechta napsal 25.06.17 v 22:13 10b.