Husqvarna 701 Enduro (2017)

Vlastník HusKa701
Vloženo 27.3.2017
Aktualizováno 25.10.2022

Sobota 7.11. 2020 - poslední výjezd. Po neděli už 701 putovala na přívěsu za autem na každoroční posezónní servis.

Vloženo: 02.12.2020, Uskutečněno: 07.11.2020, Zhlédnuto: 42x

Rok 2020 byl "zvláštní". Nejspíš nejen pro nás.
V zimě, jsem koupil motorku pro dceru. Těšili jsme se, jak budeme jezdit. První výjezdy "kolem komína" byly fajn. Očekávali jsme "něco většího". Pak začaly být problémy s cestováním mimo republiku a tak jsme nakonec podnikli jen dvě několikadenní akce a to pouze v rámci ČR.
FOTKY UMISŤUJI DO GALERIE

Vyjeli jsme na na Ještěd.
...
Podívali se na nádhernou přehradu Les království.
...
Navštívili jsme vyhlídku nad soutokem Labe a Vltavy a další zajímavá místa u nás doma.
...
Občas jsme si dali něco dobrého k snědku.
...
S přáteli jsme se zajeli mrknout na zajímavosti v okolí Lipnice nad Sázavou.
...
Zatavili se v Kácově v pivovaru...na pito...
...
Jak můžu - jedu...a to znamená že dost často sám.
Oblíbený okruh "kolem Pálavy".
...
"Malá Hluboká" a zničené porosty silným krupobitím.
...
Po dlouhé době se u nás, po deštích, vylila z břehů řeka Dyje.
...
Hřeben s vrcholovým kopcem "Bába" a odtud smutný pohled na místa kde bývaly hluboké lesy.
...
701 šlapala naprosto úžasně. Průměrná spotřeba při běžných výletech po vedlejších silničkách s rychlostí kolem 90 Km/h stále kolem 3,4l/100km.(vím, není to podstatné, ale u jednobuchu s takovým nájezdem, výkonem atd...je to alespoň pro mně překvapivé, má to samozřejmě souvislost s dojezdem na nádrž, což už důležité je) Velmi mně překvapil nájezd téměř 30 000 km na přední gumě MOTOZ GPS, a hlavně to , že i při hodně "probržděné" gumě motorka drži i v relativně velkých rychlostech krásně stopu a nevlní se. (nejvíc navigace zaznamenala rychlost 173km/h) Při jízdě v noci se potvrdily špičkové reference na světla od Rade/Garage. Svítí nesrovnatelně lépe v porovnání s čímkoli co jsem dříve používal.
Osobní úpravy se téměř zastavily. Něco málo jsem měnil na sedle. Vše fungovalo dle mých představ a požadavků.
Při nájezdu cca. 64 000 km jsem začal pozorovat úbytek oleje. Dával jsem na to pozor a během posledních 1000 km jsem raději dvakrát doplňoval. Na jednobuch s těmito parametry výkonu je to myslím výdrž úctyhodná. Předpokládám výměnu pístu, kroužků, ale rozhodnutí, nebo doporučení bude na mechanikovi značkového servisu. Motorku chci dát do 100% stavu pro nového majitele. Čekám totiž na nový stroj. Jak jinak než na 701, modelový rok 2021.
Dlouho jsem zvažoval "něco lehčího", ale zatím jsem na trhu nenašel žádný lehčí stroj s takovou výdrží jakou má 701/690 KTM. Tyhle motorky se fakt povedly. Poměr výkon/hmotnost, interval výměny oleje, výměny dílů který mají "omezenou" dobu životnosti, (jako třeba výměna pístu-kroužků) dostupnost a rychlost dodání náhradních dílů, užitný vlastnosti - fakt široký využití strojů jak na silnici , tak v terénu... Navíc mám NAPROSTO PERFEKTNÍ SERVIS !!!
Upřímně, nenašel jsem nic co by se s těmito stroji a mým "zázemím" dalo rovnat!
Pokud tedy bude "nějaké zítra", pak bude pro další sezonu 701 model 2021. (už se moc těším)
Většinu svých úprav přenesu na nový stroj a Husku 701, modelový rok 2017 uvedu do továrního stavu. Na jaře bude připravena pro nového majitele. Některé úpravy (výbava navíc) zřejmě zůstanou , protože mi připadá škoda likvidovat i věci které možná nebudu na novou potřebovat.
Nejspíš zůstane ukazatel zařazené rychlosti. Dost pravděpodobně sdružený ukazatel - otáčkoměr, napětí baterie...další funkce... Zcela jistě díl v motoru který zabraňuje zařazení "falešného neutrálu".
Díly které jsem nahradil svými úpravami budou nové, neježděné. Také zde budou některé fungl nové díly z nové motorky, jako třeba originál pneumatiky, protože mám dvě sady kol. Jednu "enduro" sadu a druhou s poctivými krosovými špunty.
Sám jsem na tu "fúzi" zvědav.
Motorka bude prodávána S PRODLOUŽENOU PŘENOSNOU ZÁRUKOU od Husqvarny. Funguje to skvěle. Mohu všem doporučit.
Na jaře předpokládám podání inzerátu na prodej. Pokud by měl někdo VÁŽNÝ zájem o informace již nyní, napište.
Huska 701/690 KTM - ÚŽASNÝ STROJE !

• Typ: Montáž doplňku
    Vloženo: 08.03.2018
    Uskutečněno: 08.03.2018
  • Uchycení kamery na zádi motorky

Po výrobě a umístění držáku kamery ve předu jsem se pustil také do spekulace jak a kam umístit kameru na záď motorky. Problém byl trochu v tom, že měním zavazadla podle aktuální potřeby. Do terénu jedu na lehko, bez zbyt

Vloženo: 07.03.2018
    Uskutečněno: 07.03.2018