Yamaha XT1200Z Super Tenere (2013)

Vlastník miroII
Vloženo 7.9.2016
Aktualizováno 7.9.2016

Spolehlivé a pro dva dostatečně velké a pohodlné enduro ušité ještě v relativně klasickém stylu. Prostě nabal mě, naskoč a valíme cestou necestou.

Motorka koupena od MOTOOBCHOD24 - Fér jednání. Co se domluvilo, to klaplo.

První dojmy - Již třetí japonské cenduro, takže již v prodejně jsem se na ni cítil jak na moji bývalé Afričce. Velmi mne nadchl perfektně kultivovaný motor, který již velmi dobře táhne od 2000ot/min a ještě víc spotřeba cca 5l/100km ve dvou. Ale hlavně má kardan a klasickou zadní vidlici.

Doplňky na motorce - Vyšší plexi, nástavce pod řidítka, hliníkový kryt motoru, mřížka světel, pochopitelně padací rámy a pještě pár ptákovin zbastlených samo doma.

Pro mne již v pořadí třetí cenduro, kde jsem ale již chtěl hlavně kardan a motor s vyšším objemem z důvodu bezpečnějšího předjíždění ve vyšších rychlostech. Hned po první garančce (1000km) , jsme ji s manželkou otestovali cestou do Albánie. Na výbornou hodnotím velmi dobrý posez s dostatkem místa pro oba, kultivovaný motor, který krásně jde hned od spodu, perfekní brzdy a ABS které zasahuje velmi jemně, tak i dvě palivové mapy ať člověk taky semtam pookřeje. Jo a hlavně spotřeba do 5,5l/100km s plně naloženou motorkou obsazenou dvěma osobami s objemem válců 1200 mi přijde jako scifi. Co se týče podvozku tak je u obou odpružení dostatečná možnost ladění, ale v případě plné polní by zandní pružina mohla mít možnost ještě většího přitvrzení (my jsme byli na doraz)

panLeos
panLeos napsal 08.10.16 v 11:30 10b.

Miňo-BB
Miňo-BB napsal 14.09.16 v 15:54 10b.

jasných 10

greydog
greydog napsal 13.09.16 v 19:40 10b.

findejs1310
findejs1310 napsal 07.09.16 v 07:19

Dobrý výběr
Krásnej mastodont

peter332
peter332 napsal 07.09.16 v 06:28 10b.

Je to super mašina+kardan čo viac si enduro cestovateľ môže priať tak nech slúži jasnych 10