Honda GL1200 GoldWing (1989)

Vlastník kubjirka
Vloženo 3.7.2016
Aktualizováno 5.8.2018

Honda GL 1200 krásný cestovní motocykl, pohodlný, svižný, byla sice zanedbaná ale s tím se počítalo.

První dojmy - Z počátku jsme měli strach z barev. Na foto to vypadalo zajímavě , ale po dovezení motocyklu byl strach z barevné kombinace pryč. Zkušební jízda byla zajímavá tak nějak to nechtělo jet, druhý den v garáži jsem zjistil že byly volné svíčky. Objednané díly došli v sobotu tak se provedla výměna svíček oleje filtry a také gufera v předních vidlicích, tam nějaký umělec pod manžety nacpal igelit asi si myslel že to nepropustí olej ven. Pak voda, umytí a vyleštění. Rám má sice také své opotřebení ale to bude až přes zimu. První jízda asi cca 250 km ve dvou a spokojenost.

Motorku bych doporučil pro - Motorka je pro pohodové jezdce, kteří hledají pohodlí. Moto je sice těžká, ale jak ji člověk osedlá váha jde pryč :)

Doplňky na motorce - originál kufry, chromované doplňky, led osvětlení

Goldwinga jsme chtěly opět jelikož už jsme už jednoho měly a už je to srdcová záležitost. Pohodlí, úložný prostor, jízdní vlastnosti. Přední brzda je trošku slabší jelikož brzdí jen jeden kotouč, druhý přední kotouč je spojený se zadní brzdou tak si člověk musí zvyknout když potřebuje rychleji zabrzdit použít i nožní brzdu. Zadní tlumiče i přední jsou olej/vzduch tak je to pohodlí při jízdě. Větrný štítek je na oji postavu 183cm nízký tak bude vyměněn za vyšší. Spotřeba při první jízdě cca 250 km byla do sedmi litrů, jely jsme kopcovitý terén (Jeseníky) a nakonec asi 30 km dálnice. Motorce nejvíc pasuje rychlost kolem 90 - 110 km/h.

Wingfr
Wingfr napsal 16.01.22 v 08:16 9b.

Krásná motorka Jirko. Jezdím taky okolí Jeseníku a Šumperka na GL 1200 ,tak snad se někdy potkáme.

kobza79
kobza79 napsal 05.02.18 v 23:59 9b.

Goldwing je super, ať ti slouží.

Míňa
Míňa napsal 13.07.17 v 21:36

gratulace dobrej stroj jaké jsou zkušenosti, právě sem pořídil taky, kde sháníš náhradní díly.Nevíš o nějakém fóru nic moc sem nenašel a když tak to je mrtvé třeba 2 roky .

kubjirka
kubjirka napsal 19.08.16 v 06:27

RudyZZR: předtím sem měl vyšší plexi a v pohodě. Toto mám v úrovni oči a nevidím před sebe a navíc ho někdo leštil drátěnkou

RudyZZR
RudyZZR napsal 18.08.16 v 22:37 10b.

vetsi plexi Ti moc nedoporucuju..az pojedes v desti,poznas sam ze je dobre kdyz mas oci nad jeho uroven...jinak super kousek