Yamaha XT1200Z Super Tenere (2011)

Vlastník PeXT1200
Vloženo 17.6.2016
Aktualizováno 17.6.2016

Těžší, ale pohodlný silniční křižník s mírně terénními ambicemi.

Motorka koupena od FIRMA:Motocentrum Tass (Chrudim I)

BMW R 1200 GS Adventure: Méně pohodlí, vyšší těžiště

První dojmy - Lepší pocit stability než u konkurence, výborný posez, dobře vypočítaná výška plexištítku od výrobce. Padla hned do ruky/původně jsem o ní nevěděl nic. Slabší odezva při zátahu proti konurenci, menší výběr alternativních výrobců doplňků

Motorku bych doporučil pro - Vhodná pro vyšší postavu, nemusí být kulturista (má nižší těžiště), pro delší cesty vhodná i ve dvou. Je nutno počítat s vyšší cenou servisu a doplňků, pokud neservisujete sami. Spotřeba kolem 5 litrů.

Doplňky na motorce - Vyhřívané rukojeti, sedadlo. Padáky, kufry.

Výběr na doporučení prodejce - sám ji také vlastnil.

Splňený sen na stará kolena. Moto pro dlouhé cesty, velmi dobré využití všech elektronických pomocníků. Při správném používání je jízda bezpečná a pohodová v každé situaci. Úložný prostor je proti konkurenci menší, za to se ale protáhne v koloně mezi auty. O spolujezdci nevíte. Používám Topcase Giwi s opěrkou a orig. boční kufry Yamaha. I při plné zátěži (jedná se o nejtěžší enduro) brzdí plynule, ale důrazně. Motorka je logicky pro vyšší postavy. Mám 185 cm a musím mít sedlo na nejnižší poloze. Odměnou je pěkný přehled o situaci před vámi. Vidíte přes auta dopředu. Cestovní rychlost kopíruje dopravní předpisy, dokáže ale jet i přes 200km/h. Ideální životní prostor je okreska, nebo státní silnice. Při dlouhých cestách je možné si na chvíli stoupnout do stupaček a protáhnout nohy. S motorkou to ani nehne. Při sepnutém větráku jde horký vzduch na levé koleno. Nepříjemné je to pouze pokud máte kraťase.
Pozor na dvoukomorovou olejovou vanu! Je nutné vypouštět při výměně obě části. Na druhou stranu je dobré, že motor maže i když jedete po zadním kole.
Na motorce mám i vyhřívání gripů a sedadel, ale ještě jsem nepoužil. Nemohu posoudit.

Další zkušenosti až po nějaké vícedenní delší cestě. Plánuji Balaton a Taury. Tedy žádný extrém.

DavidŠlechta
DavidŠlechta napsal 11.07.17 v 18:32 10b.

hruso
hruso napsal 24.06.16 v 17:22 10b.

tiež mám takúto istú SUPER TENérku 1200, ešte mám nabehaných len 2000km, ale taktiež velká spokojosť, tí Japončíci to vedia

elvis78
elvis78 napsal 24.06.16 v 15:29 10b.

Krásný stroj, takže mých 178 cm nemá šanci?

biosák
biosák napsal 24.06.16 v 12:23 10b.

Bronxon
Bronxon napsal 24.06.16 v 07:43

Krásnej stroj . Měl jsem ji kdysi půjčenou a jízda opravdu hodně příjemná.