Jawa 50/555 Pionýr (1976)

Vlastník Fandastadion
Vloženo 12.6.2016
Aktualizováno 16.12.2022

poslední model JAWA 21 sport, koupena v r. 1997, jela naposledy v tom samém roce, do té doby najeto 12900 km, dnes předrenovační stav

Motorka koupena od p. Součka z Puklic

První dojmy - po probuzení zcela zarezlého motoru docela dobrá kompese, na jedničku jede jako drak, dvojka, trojka se teprve rozjíždí, chce to udělat teprve 1. výbrus

Motorku bych doporučil pro - pro fichtláky, jako jsme byli my za mlada

kdysi v roce 1974 jsem na podobné jezdil, než jsem v r. 1979 koupil svoje první auto. Motorku jsem kupoval od kolegyně pro syna, kterej v tý době měl cca 13 roků a chtěl jsem, aby si všechno co je spojený s motorem prošel od začátku, včetně neustálýho štelování, jako já kdysi. Pro náctiletý to bylo super moto, pro nás starý pardy klasika. Docela to jede, dá se na tom i rozbít huba, přestože se zdá, že to jenom takový motorový kolo. Z vlastní zkušenosti vím, že to je docela smrtelná zbraň, spolužák Václav Sloup ze Žatce se v roce 1973 se na tomhle zabil na mostě v Libočanech u Žatce. Moje zkušenosti... odřeniny, spáleniny, štelování, co nikdy nekončí a vcelku nízká spotřeba a za málo peněz docela dost muziky a dobrých zážitků. V mládí holčičí hrudníčky při brždění této jawičky na ještě nezkušených zádech byly naprosto nezapomenutelným zážitkem... Ovladatelnost moto docela dobrá, motor co se dá spravit na chodníku a skoro bez nářadí, brzdy dobré, servis vlastní. Nejlíp jede z kopce a s větrem v zádech ale po rovině taky docela jde. V mládí jsme jezdili hlavně v terénu na čas cross a s JAWOU jenom samá sranda. Ve dvou to už tak nejede, ale k vodě jsme vždycky dojeli, někdy jsme ve dvou jeli ze Žatce do Děčína a zpět na jeden zátah a bez problémů...to ohledně cestování. Nakonec se snad dá říct, že s jedním šroubovákem a klíčem na svíčky se dalo dojet opravdu naprosto všude.

chlup2
chlup2 napsal 15.06.16 v 12:44 10b.

Za tu rozborku motoru na kuchyňskej lince máte u mně To by i ta moje motomanželka těžko vydýchávala a já bych to při přistižení už asi nerozdýchal
Jinak pro mne byl začínající stroj mustang a pak už jsem pod obsah 150 ccm nešel, naštěstí.
Ať se daří a stroje pořád baví.

Bohy96 napsal 15.06.16 v 10:50

Bohy96 napsal 15.06.16 v 10:50

Bohy96
Bohy96 napsal 15.06.16 v 10:50 10b.

Herejk
Herejk napsal 14.06.16 v 22:04 10b.

u nas doma si Mustanga koupil mladej taky ve 13 a jezdi na nem dodnes..a tim ze si to sam za dohledu fotrika opravuje vi o cem jezdeni je..