Jawa 350/640 (1996)

Vlastník Deyva
Vloženo 2.3.2016
Aktualizováno 4.6.2019

Vloženo: 21.08.2017, Uskutečněno: 18.08.2017, Stav tachometru: 32130 km, Zhlédnuto: 10x, Firma: partdeck.cz

Posledně jsem se díval na vložky výfuku - na jedné evidentně něco chybělo, druhá ve výfuku hrkala... Tak jsem koupil nový vložky. Sice taky trochu hrkají, ale Džawa se pěkně ztišila. Teďka už prakticky nevydává žádný nežádoucí zvuky krom toho lehkýho rachtání ve výfucích.
Taky jsem konečně koupil spojkovou páčku černou aby nebyly jedna hliník a druhá černá - hnedle to vypadá líp.
No a dál jsem vyměnil manžetu na řetězu tu horní, protože vlivem volnějšího řetězu se pěkně rozšmelcovala.
Před tímto jsem taky trochu našponoval řetěz a dal opět nový těsnění pod pravou hlavu, protože mi tam prskala směs mezi válcem a hlavou. Tu pravou hlavu musím vždycky opravdu do kříže a opravdu po troškách dotahovat a vždy s novým těsněním, jinak to dělá psí kusy...

Dneska prvních 30km do práce a jen si předla kočička

• Příprava na STK po pár letech

Naposled jsem se na Džawě projel někdy v červenci 2020. Od té doby propadla STK, covidový restrikce, narození další dcery, práce kolem baráku a asi to nejzásadnější ohledně ježdění na moto - už tři a půl roku pracuju z d

Typ: Údržba
    Vloženo: 29.08.2023
    Uskutečněno: 29.08.2023
  • Lehká jarní údržba a zahájení sezony 2019

Počasí už konečně vypadá vcelku v pohodě na motorku, tak jsem si v první březnovou neděli udělal chvíli čas a vyměnil jsem olej (PP90), spojkový lanko a dotáhl krk řízení. Taky jsem dal čerstvě nabitou baterku a dofoukal

Typ: Údržba
    Vloženo: 18.03.2019
    Uskutečněno: 18.03.2019
  • Vyhřívaný hefty (a urvanej držák nádrže)

Už delší dobu pokukuju po vyhřívaných heftech... Už mám za sebou dva neúspěšný pokusy z aliexpressu - oboje byly sice levný, ale moc dlouhý. Na jaře jsem předělával elektriku (Vape R04 regulátor, pojistkovka atd) a přit

Vloženo: 30.09.2018
    Uskutečněno: 30.09.2018