Triumph Tiger 1050 (2009)

Vlastník Fauštróm
Vloženo 1.3.2016
Aktualizováno 13.1.2017

Pohodlnej čipera jak na výletění, tak na cestu do práce. Pozor, silně návykovej!

Motorka koupena od FIRMA:Moto-JJ Josef Janáček (Kralupy nad

První dojmy - Po šesti sezónách na Suzuki V-strom 1000 jsem hledal něco pohodlného s kapku sportovnějším charakterem. Po ujetých asi 150 zimních kilometrech to vypadá, že tahle volba přesně splňuje moje očekávání.

Doplňky na motorce - Doplnil jsem ukazatel zařazené rychlosti a pořídil jsem kufry. Kufry od Alumilanek. Firmu můžu s klidným svědomím doporučit. vstřícné jednání a solidní ceny.
A protože je potřeba si ještě trochu protáhnout sezónu, tak jsem namontoval vyhřívaný hefty

Zatím jen cesta od prodejce do garáže s asi 100 kilometrovou nábližkou. Po letmém seznámení chválím, stejně jako většina majitelů, motor. Výkon, výkonová křivka, zátah, hladký chod... prostě líbí.
Další poznatky budou následovat po nějakých najetých kilometrech.

Za první společnou sezonu jsme polkli asi 15000 km a to bez jediného náznaku nějakého problému. Nad rámec běžné údržby (olej, kapaliny, filtry, gumy, řetězovka...),nebylo potřeba žádného zásahu. Navíc zastávám názor, že je zbytečné, vrtat se do něčeho, co funguje.

Nebudu výjimka a stejně jako ostatní, budu i já chválit to své.
Jak jsem dlouho váhal s volbou, čím Stroma nahradit, tak troufám tvrdit, že jsem se trefil přesně do černého. Univerzál se vším všudy.

-Na cestu do práce - svižný a na své rozměry a váhu i obratný. Spotřeba podle nálady, ale dá se i kolem 5l. (většinou se ale dlouho neudržím )

-Na dovolenou ve dvou - motor má dostatek výkonu, že ani při cestování v kopcích a na těžko, není problém a podvozek si poradí i s ne úplně vyžehleným asfaltem.
Brzdy předvídatelné a dostačující. Párkrát mě překvapil zásah ABS, ale to je tím, že na to nejsem zvyklý.

-Na nějakou tu lehčí polňačku - nejsem zrovna offroadista, takže šotoliny a pod. nijak zvlášť nevyhledávám, ale když na to přijde, tak motka zvládá rozhodně víc, než já.

-Na tahání v kudrnatých asfaltkách - to je zábava. Pokud nejedu kochačku a dám Tigerovi kapánek napít, podvozek začne na plno odvádět svoji práci a já zjistím, že krom toho, že se pod helmou culím jak telátko, tak se i cítím jistě a baví mě.

Závěrem. Pokud někdo hledá všeuměla s duší sportovce, má Tigera v hledáčku a stále váhá, tak neváhejte

DavidŠlechta
DavidŠlechta napsal 14.07.17 v 22:31 10b.

danus2
danus2 napsal 26.02.17 v 17:00

Zdarec,máš nádherný stroj, taky přesně takový sháním, hlavně s ABS, a kuframa. Mě by zajímalo kolik si za to dal. FAKT NÁDHERA. Neprodáš ho ??? Okamžitě beru...Dan..

lklouda
lklouda napsal 19.01.17 v 08:55 10b.

Tak Jeníku krásný počtení, je poznat že se máte rádi. Já si s tou mojí nahatou taky rozumím, jenže kdo odolá krásný nahatý a neucouraný couře. Rád se za tebou v těch Všenorech zastavím jestli to bydliště ještě platí. Tam je pěknej zatáčkovej kraj. Jezdí s tebou i paní? Se mnou občas Karča jede, ale to si viděl na fotkách. R49

HonzaZRX
HonzaZRX napsal 15.06.16 v 22:53 10b.

Díky za pochvalu v té barvě vypadá taky super. Je to fakt mazec mašina ten tiger. Už se nemůžu dočkat až přestane chcát ať se dá jezdit. Přeju ať slouží na věky 1050 bodů nejde tak jen 10

Mraki
Mraki napsal 11.03.16 v 13:29 10b.

V tom matu vypadá luxusně.. Já mám přesný opak Bílá. Chtělo by to víc fotek.