Aprilia SL 750 Shiver (2009)

Vlastník ImRich1
Vloženo 13.1.2016
Aktualizováno 11.5.2017

Fascinujúci vzhľad, milujem dvojvalce, nieje to tuctovka a zblížili sme sa hneď po pár kilometroch... Vytvorte si názor ;)

Kawasaki 750 H2: důvod neuveden
Suzuki GSR 750: důvod neuveden

První dojmy - Pri prvej jazde som mal pred týmto strojom veľký rešpekt. Po kúpe má čakala jazda V krásny letný deň domov zhruba 190 km. Rešpekt, strach spôsobený neskúsenosťou pominuli hneď po pár km. Ako keby sme sa spolu narodili zvyknúť si na ňu nebol žiaden problém.

Motorku bych doporučil pro - Ja ako začiatočník, budem ťažko niekomu doporučovať Shivera. Každý má svoj štýl, schopnosti atď. takže sa musí vedieť rozhodnúť sám.

Doplňky na motorce - Moto som kúpil s malým predným plexi štítom, ktorý podľa môjho názoru pridal plesové body motocyklu. Bývali majiteľ mi tiež pridal kožený kufor na zadné sedadlo, ktorý sa hodí ak nechcete mať záťaž na chrbte.

Pri vyberaní svojej novej lásky som si dal záležať, skúšal som, sadal previezol sa na rôznych modeloch. Je to moja prvá oficiálna mašina a myslím, že 10 mesiacov hľadania sa vyplatilo. Shiver mi učaroval hlavne vzhľadom. Je to jedinečný kúsok ktorý na našich cestách nieje tuctovou záležitosťou.

Naše cesty sa stretli začiatkom augusta 2015. Sezónu som sa snažil využiť naplno, čo si myslím sa mi aj podarilo v rámci možností. Motoricky je podľa môjho lajtského názoru veľmi dobré nastavená. Ako začiatočníkovy mi veľmi vyhovuje nastavovanie palivových máp. Čo sa týka bŕzd nieje sa na čo sťažovať motorka zastaví za každých okolností som rád, že mi dovolí robiť chyby a nekontroluje ma pri tom ABS takéto skúsenosti oceňujem. S podvozkom nemám problém, ale naše cesty...
Dosť často jazdím so spolujazdcom a zatiaľ som nemal pocit aby to nejako zhoršilo jazdné vlastnosti. Ak sa vie správať spolujazdec ide to aj vo dvojici.
Spotrebu neriešim je to predsa o pocite z jazdy, ale tá nádrž by mohla byť väčšia.
Svoj prvý servis mám za sebou, všetko som zvládol bez problémov sám, hovorím O výmene naplní napnutí reťaze a podobne. Čo sa porúch týka v mojom prípade je skoro hovoriť. Moto mala najazdených 8800 km bývali majiteľ nemal najmenší problém a ja do terajších 10500 tiež nie to má teší. Úložný priestor je u Shivera chabý, dovolím si tvrdiť, že žiadny. Kapsa na nohu poprípade malý ruksak je povinnosťou.
Moto využívam na každodenné jazdenie do práce v meste s ňou nieje nejaký veľký problém ale okresné kľukaté cesty sú jej šité na mieru tu človek využije potenciál. Cestovanie nieje jej parketou hlavne kvôli malej nádrži a vyššej spotrebe, ale ak nieste náročný odveziete sa kamkoľvek.

ImRich1
ImRich1 napsal 16.02.16 v 07:26

Ďakujem za pozitívne hodnotenia

Kuking
Kuking napsal 25.01.16 v 18:52 10b.

Jednu dobu jsem byl do ní zamilovanej

Tonyny
Tonyny napsal 20.01.16 v 19:23 10b.

muncinana
muncinana napsal 20.01.16 v 12:16 10b.

Super mašina

Rob187
Rob187 napsal 13.01.16 v 16:18 10b.