Yamaha Majesty 250 (1996)

Vlastník -Petrik-
Vloženo 8.10.2015
Aktualizováno 11.4.2022

Menší maxiskútr, ideální do města i mimo město a výlety po republice.

Motorka koupena od Luky07 (Choceň) - Férové jednání, příjemný člověk. Všechny nedostatky ukázal a vysvětlil. Nechal udělat novou STK.

První dojmy - Hned po koupi mne čekala cesta 80km domů. Po přechodu z ČZ 175 je poznat menší kola a jiný posez a těžiště. Při rozjezdu trošku nestabilní, v nižších rychlostech si v zatáčkách zvykám na trošku jinou práci s hmotností motorky, přeci jen není "mezi nohama" a je to jiný stroj. Po projetí několika obcí mi to už tak nepřijde.

Doplňky na motorce - Nosič s kufrem SHAD SH45. Nosič byl vyroben, takže mezi kufrem a opěrkou je pěkná mezera na stan

2015 - Zrychlení do 60 super, do 90 pěkný, pak už pozvolné. Co mne uchvátilo, tak přední světlo, svítí líp než kdejaké auto. Podvozek dobrý, po okresce a ve vyjetých kolejích je trochu znát menší kola, ale nic hrozného, tlumiče odvádějí svoji práci dobře.

8/2016 - Nalítáno 1800 km, z toho jeden výlet na Slovensko (500km). Výměna oleje, kontrola brzdovky. Po výměně lehce jetých válečků za originální (původní byly očividně odvrtávané) je plynulejší funkce variátoru. Spojka zabírá dost brzo a pouští když už skoro stojím - unavené pružinky, časem vyměním.

Spotřeba se pohybuje kolem 4l/100km. Skůtr sedí překvapivě dobře a snese i slušný náklon. Pohodlná cestovní rychlost 100-110 km/h, maximálka 120. Potěšil mne krouťák, i ve dvou jede motorka slušně do kopce a i v prudším má třeba v 80km/h tendenci zrychlovat. Pokud jedete ve dvou a potkáte fakt díru, tak dostanete nehezký kopanec od (do ) zadku.