Jawa 250/353 Kývačka (1960)

Vlastník David_F.
Vloženo 25.9.2015
Aktualizováno 17.4.2016

Druhá Kejva do sbírky - aby té první nebylo smutno!

První dojmy - Byla to rychlá akce! Donesla se ke mě zpráva, že nedleko nalézá se lenivějící stroj neurčitého druhu a stáří - a že by byla nespíše k mání. Zavětřil jsem, nelenil jsem a už jsem tam běžel - a byla to nádhera. 10. září 2015 jsem si jí tlačil domů!

Motorku bych doporučil pro - No pro koho by taková Kejva asi byla? Pro mladého závodění chtivého borce určitě ne. Ten by nad ní jen ohrnoval nos. Prostě je to svezení pro "pána", který se už velkých nových strojů nabažil, a došlo mu, v čem je ta pravá krása. Však víte o čem mluvím...

No, ehm... já vím... slíbil jsem, že jí renovovat nebudu... No, nezlobte se na mne, já za to prostě nemůžu - bylo to silnější než já... Tak nějak se prostě stalo, že jsem neudržel své vnitřní renovátorské pudy... a chudák Kejva to schytala naplno. Půl roku jsem kolem ní poskakoval se šmirglem a šroubovákem... No, a jak to dopadlo, vidíte na fotkách... Hmm, bude to asi fakt projev deviace, přiznávám!
Tak už třetí den zajíždím! Nejdřív to vypadalo všelijak - a trochu jsem se i lekal. Teď už jednička drží a kopec vyjedu už jen s jedinou zastávkou na vychladnutí, než odlehne přidírající-se píst... Dobrý, řekl bych! A hezky si přes ty turky bublá!

Původní text, po přitlačení (září 2015)
30 let holka nejela - tak jí to teď trochu vynahradím. Je to krásný kousek v původním (a přitom dobrém) stavu - se slušně zachovalým originál lakem. K tomu aby se rozběhla to chtělo jen nové gufero na klice a pak už jen trochu poštelovat. A jak utíkala!
Jaké že s ní mám plány: No, přes zimu půjde určitě motor ven a podrobí se kompletní GO - aby do příštího roku vyrazila v plné síle. Co se zbytku týká,tak ještě uvidíme. Možná, že je škoda renovovat to, co je po 55-ti letech takovéhle...

panela
panela napsal 03.11.16 v 23:41 9b.

Já to taky nedělám jako investici. Pěkná práce, ještě vyměnit kastlík.

raid
raid napsal 29.12.15 v 12:49 10b.

Denska už je to spíš investice než jen motorka

pp377
pp377 napsal 02.10.15 v 20:26 10b.

Super stroj! Za mě 10b.

Dolin
Dolin napsal 27.09.15 v 21:23 10b.

Jo krásná klasika!

chlup2
chlup2 napsal 25.09.15 v 15:49 9b.

Taky bych nerenovoval, jen bych sehnal nějaký pěknější výfuky a omladil motor, kdeže rostou ?