Yamaha YZF-R6R (2008)

Vlastník Ozzy_
Vloženo 16.7.2015
Aktualizováno 4.12.2023

Vloženo: 22.05.2017, Uskutečněno: 14.05.2017, Zhlédnuto: 12x

Na Slovac jsem dorazil uz v patek cca v sedm hodin, jako prvni z nasi posadky. Stal jsem se tak nechtene velitelem boxu, na druhou stranu jsem mel vybaleno, a bajk na nahrejvakach jeste v dobe, kdy se zbytek teamu a spoluteamu flakali v autech v zacpach. Vsem predpovedem meteorologu navzdory to James (Nikca???) objednali fakt super, a pocasi bylo (UZ ZASE) naprosto dokonale, reklama na nejlepsi pocasi na okruh. okolo dvaceti stupnu, polojasno, krasa.

Nicmene vse zacalo uz patecni vecer, kdy jsme se v boxu cislo 8 schazeli jak "svabi na pivo". Poznali konecne osobne Douchu (dik za navstevu, dalsi den jsem te hledal ze ti ten Italskej klenot oslintam, a uz jsem te nenasel, ty si byl jen na patek ?!). A rozjizdi se zabava, tak jak postupne Vevercak, Alobalista, Rossinka s Marou, a nakonec i Mike dojizdeji. V pozdnim veceru se u nas stavuje Boza, a je na nem videt ze je v mlze uz pri prichodu. Jak na tom byl pri odchodu podporen panem kapitanem od Alobalisty tezko rict. Ale myslim ze slovo "dobre" to nevystihuje.

Jezdeni paradni, trat obsazena ale rozhodne ne preplnena, organizace 1*. Alobalista taha hned od zacatku, a sazi tam jeden osobak za druhym. Ja uz mu nestacim ani na nove gume, ale protoze strategie byla "usetrit gumy na endurance" tak navic jezdim na nejstarsim co mam, a presto ze se vede cas 23, tak uz jizda pripomina na vyjezdech spis krasobrusleni. Prvni den zakonceny zavodem jednotlivcu, kde si Rossina suverene dojizdi pro vitezstvi, a tak na vyhlasovani probiha "delobuchy, dymovnice, slupky od bananu fandeni"

Prichazi vecer, ktery zdaleka nevypada tak bourlive jako ten prvni. Je hned videt, ze zodpovedost v teamech je velka, a kazdy citi tihu 4hodinoveho endurance zavodu ktery vyzaduje cele muze (a zeny) a ne trosky s kocovinou. A Boza jeste hladinku ma, ten nemusi pit nic

Dalsi den nas vita opet slunce zblunce, ktere nam ohriva drahu, a zve nas k malovani dalsich cernych car do asfaltu. Nepohrdneme, a od rana jezdime kvalifikace. Nas sestersky team "Beauty and beasts" cili kraska (Rossinka) a zvirata (libovolni sehnani trpaslici) sehnali kolegu na litru, ktery jede super casy, takze sverili kvalifikaci jemu. U nas dostal duveru teamova jednicka Alobalista, protoze od prvniho dne jel jasne nejrychlejsi casy. Do tovarniho teamu "Kopyta RC" jsme nakonec po laborovani zda ma Petys s kym jet nebo ne draftovali Mika, kdyz uz jsme byli tak pekne spolu v boxu.

James na navsteve prohlasil, ze to u nas vypada jak KukluxKlan White power. Asi tim narazel na pet snehove bilych motorek. Tak jsem mu rikal at si da bacha, aby ho nenavstivili vecer panove v bilejch kapucach, a nezapalili mu kawu co ma na vikach napsano BMW.

Snazil jsem se Mika presvedcit, at neni nervozni, ze si ma jezdeni uzit, a jedine co se od neho chce aby to nezahodil, ale nevim jestli nam veril. Snad uz ted veri.

Petan zajel suprove opet na hranici osobaku, takze na Rostu #22, osmicka v sestkach. Kolegove kraska a trpaslici #23. Alespon jsme meli bajky na startu zase u sebe.

Teamova porada probehla tesne pred zavodem, zopakovali se instrukce i pro Maru, kterej prijmul ac nerad roli teamoveho managera a pitlajn defky pro vsechno, a dostal za to slibenej hokej. Ono 4 hodiny na pitlajne je peknej opruz, ale jeste vetsi opruz je kdyz tam nikdo neni, a musi tam behat jezdec ktery ma zrovna volno misto aby odpocival.

Start vynikajici, Alobalista odpalil, jak kdyby mu za prdeli horelo, nebo ho nekdo honil. Po prvnim kole uz jel #15, a stahoval soupere pred sebou, a ujizdel tem za sebou. Strategie rikala zkusit tam ja i Alobalista vydrzet na nadrz, potrebovali jsme zmerit jak to moc zere aby se pro dalsi zavody na SKringu dala planovat "presnejsi" strategie. Takze jsem byl celkem prekvapenej, kdyz Alobalista maval hned po pul hodine. Skocil jsem na bajk jak nejrychleji to slo, v ocekavani nejakeho problemu. Kdyby prijel hned v mavacim kole. No vydrzel tam i potvrzovaci a pak se priritil. Vypadal ok, takze sem vyrazil a letel. Az po navratu po temer cele hodine na draze jsem se dozvedel ze PICHNUL GUMU !!! Defekt, a ten rytir na prazdnem zadku odjede jeste cele dve kola, aby nam dal cas pripravit dalsi motorku ! Tomu se rika teamove smysleni, obetavost, a take sikovnost, kdo nekdy zkusil ject na prazdnem zadku tak potvrdi ze to neni uplne ono. Zvlast na dromu.

Vypustili jsme Majka, dostal instrukce at je v klidu, a odjede si na kolik se bude citit. Krouzi, a Alobalista uz ma obutou novou gumu. Takze ja mam volno, a sprovoznuju Marovi hokej. Sluzbu na pitlajne prebira Tona (JESTE JEDNOU MOC DIKY !!!). Mike vydrzi celkem dlouho v casech atakujicich jeho osobak, takze paradni jizda, a prilitava ... bohuzel hned po mavacim kole, nejak v tom kvapiku zapomel na potvrzeni. (Tak pry nezapomel, prej ho Mara nevidel a maval uz 2x a proste do boxu musel ) No nic se nedeje, hlavne ze je tu celej, Alobalisty bajk je na kolech v cuku letu, a vyrazi na drahu.

Ja mam mezitim dotankovanou motorku, a vsechno ready. Stridani probehlo kdyz bylo jeste vic nez 2 hodiny do cile, takze je jasne, ze i pokud to ja i Petan natahnem na nadrz, tak budeme muset stridat jeste jednou. Petan ktery v tom fofru pri stridani ani nestihl skontrolovat tlak v gume vubec nevypada ze by se tim nechal nejak rozhodit, a sazi tam dalsi osobak 2.21. Upozornuji ze do ty doby mel na Slovaci osobak 2.24. To se holt pozna kvalitni zimni priprava. Drzi na draze na celou nadrz, a predava me. Jedu co muzu, ale jsem bez casomiry, kterou jsem mezi stridanima nedal dobit. Takze proste krouzim, a uzivam si souboje s Petysem, MedouBedou alias Risou Bazalou, Vevercakem, Rossinkou atd. Bohuzel puchejre na dlani uz jsou v takovem stavu, ze se mi nedari pridavat plyn, a uplne propocene rukavice tomu vazne nepomahaji. Rukojet plynu uz v poslednich kolech roluju mezi prsty ... fakt to boli a strasne rozhazuje pozornost, coz se muze na Slovaci dost vymstit.

Snazim se co to jde, ale myslim ze jsem nevydrzel ani 40 minut a hlasim se o stridani, do cile cca 25 minut, to uz kluci daji.

Prilitnu a na drahu jde Mike. Zjistuju ze drzime pomerne pohodlny naskok cele kolo na paty team v SSP, jedeme na pozici #11, takze pokud Mike neudela zadnou zavaznou chybu, bude z toho krasna brambora, historicky nejlepsi umisteni naseho teamu v zavodech WM Endurance. Mike jede palici, a myslim ze si zajel i osobak. Kazdopadne v pohode s prehledem uhlida naskok pred dotahujicim SSP teamem, je jen predjet jednim SBK teamem ktery pro nas nehraje roli. Takze dojezd po startu z 22 mista na pozici 12, a v SSP ctvrta pozice a nejlepsi vysledek Kopyt . Spokojenost a euforie je velika, podporena vyhrou v hokeji kde to nasi naprasili Francii 5:2 !

Mike dojetim skoro breci, chapu ho, zazil jsem to pri sve prvni Enduranci kdy jsem jel osmihodinovku v Moste. James vyhlasuje dokonce prvnich sest teamu v kazde kategorii, takze si jdeme pro poharek. Na chvili se vmacknu na stupinek treti, a jsem Jamesem vykazovan. To ten adrenalin

A ted prijde snad jednina, mala a drobna vytka k celemu tomuhle uzasnemu vikendu. TED, po zavode, pichle gume, spatnem stridani, zajetych osobakach by to chtelo si sednout, otevrit si pivo, probrat to, jit prodiskutovat souboje s ostatnima teama do okolnich boxu ci prilehlych stanu ... byl jsem Jamesem dotazovan uz pred sezonou co si o zmene programu myslim, a nechtel jsem nejak kritizovat nez jsem si to zkusil, ale musim rict ze vcera me to teda PEKELNE SRALO. Endurance je teamovy sport, a mi se museli skoro hned rozloucit, strasna skoda. Chapu asi proc ke zmene James sahnul, ale primlouvam se, a myslim ze nejsem sam aby se endurance jel v sobotu (predposledni den) a ne posledni. Zvlast pro nas co jedeme hlavne na Endurance by to bylo daleko lepsi.

DEKUJU: Celemu osazenstvu boxu #8 za super atmosferu, partu, vzajemnou pomoc, a super hlasky a kecy
Organizatorum ze vsechno klapalo jako na dratkach
Vsem znamym a kamaradum za pokec, a prijemne stravenou dovolenou

See you in Most

RoumenS (153) napsal 22.05.2017 v 21:13

mili (16) napsal 22.05.2017 v 14:02

Gratuluji k pěknému umístění jste borci opět super čtení Ozzy

Kamikadze-Ace (3404) napsal 22.05.2017 v 13:30

FiZzeR (362) napsal 22.05.2017 v 13:19

Vydej to knižně

• Slovakiaring, aneb stávka třívalcových píčovin.

Mno a je tu druhá endurance akce tohohle roku agenturou Bikes4Life. Naše amatérské sdružení okruhových zoufalců Kopyta RC razí na Slovensko. První akce v Mostě se velmi vydařila. Přestože proti nám v šestkách stál team s

Vloženo: 24.06.2023
    Uskutečněno: 21.06.2023
  • Šestihodinovka v Mostě pohledem teamu Kopyta RC

Od konce agentury WildMotors, která pro nás pravidelně pořádala šampionát vytrvalostních závodů jsem se několikrát zamýšlel nad tím, co vedlo k jejímu konci. A kromě jiného to bylo i neustálé natahovaní množství a délek

Vloženo: 19.08.2022
    Uskutečněno: 17.08.2022
  • Tréning ve Španelsku 2022 = část druhá, Valencie = KDYŽ

Po ježdění v Cartageně a následném dni volna, vyplněném pohodou na hotelu, výletem do přírodního parku atd nastává další okruh MotoGP, Valencie. Honzovi ani mě nekvaltuje kvaltofka, takže přijíždíme večer na okruh, vypl

Vloženo: 11.02.2022
    Uskutečněno: 11.02.2022