Jawa 350/639 (1991)

Vlastník 00gargamel
Vloženo 16.5.2015
Aktualizováno 28.6.2019

Vloženo: 29.09.2015, Uskutečněno: 29.09.2015, Zhlédnuto: 60x

Tak som sa dostal po týždni do garáže mrknúť na moju triapúlu. Dvakrát prešľapol nakopávačku, otvoril sytič, zapichol bošák, kopol som a nič... kopol som druhýkrát a nič... asi na desiaty prekop začala zo seba vydávať nejaké predsmrtné zvuky a chytila. Hmmm... tak som pátral po probléme. Keďže som MZ04 kúpil a osadil bez kontroly predzápalu a chytila bez problému, ťah OK, tak som to neriešil, ale teraz mi to nedalo tak som zmeral predzápal voči polohe vrtulky-snímača so stroboskopom a vyšlo mi 5,72mm (iskra nastáva v druhej polovici snímača)! Čo je ozaj veľa. Veľkosť predzápalu na tak malý motor vplyv nemá, ale na štartovanie má... keďže MZ04 nemá žiadnu možnosť nastavovania veľkosti predzápalu som bol donútený ísť najjednoduchšou cestou a prepilovať dierky na upevňovacie skrutky držiaka snímača a celý natočiť do požadovanej polohy (cca o 1mm v smere otáčania). Nastavil som predzápal na 2,4mm. Po prevezení sa (asi 20km) som usúdil, že je to nejaké slabšie v otáčkach od cca 3500 vyššie ale štartovanie bezkonkurenčné na prekop. Tak som laboroval a zastavil som sa na hodnote 2,85mm a to je ten pravý ideál pre môj motor. Kontroloval som oba válce a rozdiel medzi nimi nie je našťastie žiaden.
Štartovanie po dvoch dňoch na druhý prekop bez sytiča a priebeh výkonu o malínko lepší ako pri kladivkách...

• Servis pred sezónou

Pred sezónou som nahradil mne nevyhovujúce pneu MITAS H-06. Nové zloženie: predok - MITAS H-03 3,25-18 zadok - MITAS E-03 3,50-18 obe kolesá s novými zosílenými dušami CROSS 3,25-3,50/18 TR6 Výmena oleja v prevodovke

Vloženo: 23.03.2017
    Uskutečněno: 23.03.2017
  • dokončovačky a zábeh motoru 6630 + reťazovka

Po dlhšej dobe dávam záznam do denníka :-) Kolega mi prečalúnil sedlo, podľa mojích predstáv z koženky pre dopravné prostriedky (snáď vydrží to čo pôvodné). Ďalej som prehodil motor, nachystaný som mal záložný po GO a b

Vloženo: 07.07.2016
    Uskutečněno: 07.07.2016
  • tretia ozdravná kúra a finito

Počas tretej definitívnej ozdravovacej kúry (december 2015 - február 2016, obrázok hore) bolo spravené: -definitívne pretesnenie na 100% večne tečúcej štartovacej hriadele na mieru vyrobeným FKM krúžkom v fy.AFINIS šp

Vloženo: 01.04.2016
    Uskutečněno: 01.04.2016