Suzuki GSX-R 750 (2006)

Vlastník Ghostik
Vloženo 25.4.2013
Aktualizováno 9.2.2024

Cesta pro Gixy2

Vloženo: 03.02.2024, Uskutečněno: 03.02.2024, Stav tachometru: 64565 km, Zhlédnuto: 192x

Předem sorry za zkomoleniny )))
Cíl cesty,dědina u Jindřichova Hradce,cca 230km z výchozího bodu Ústí nad Labem.
Už nějaký den nemůžu klidně spát. Dohodnutý výlet do Prahy a následná koupě moto jsou krátce po sobě s odstupem půl dne.
Asi nervy pracují. Během týdne si slibuju pořádné naspani do foroty,ale nedaří se to. V noci se budím a převaluji a stejně nejsem schopen za celý týden jít spát aspoň v deset.
Takže bez zásob spánku se budím v pátek ráno do práce,pln očekávání, těšení se,radosti a stresu,jak to vše dopadne.
Šichta v pohodičce celkem utíká...na konci šichty dojednávám se šéfem,majitelem, půjčení kurt a prevozniho stojanu na moto. No problemo, palec hore. Jen pár odrazujících poznámek k parametrům inzerátu, které mě neodradily .
Konec šichty,beru kurty a stojan a valím s tím do auta. Přejedu pár desítek metrů k Pepovi před bydlení a natesen k hodinám nadcházejícím nedočkavě čekám až dovalí do auta .
Za chvíli Pepa vybíhá ven a razime směr kopecky,za kterými je nájezd na dálnici pár desítek km.
Cesta do Cajzlu celkem na pohodu,docela provoz leč bez kolon ))))
Parkujeme hned u kolkovny cca 17:15. Dobrý čas. Vlezem,sedame,lejem, jíme,bavíme se, pohodička par axcelans .
Dávám si tři pivka dál už nealko abych prošel úspěšně případnou policejní kontrolou. Minuty do půlnoci se odebíráme k autu. Parkovný tři kila za bezmála 7 hodin-ferovka. Netušíc co má v plánu, z Pepy vyleze,že mě zve... díky moc kámo,jsi borec, vážím si toho.
Platím parkovný a vyrážíme domů. Cestou si pochvalujeme kulturní zážitek a dojmy.Pepu vykládám krátce před jednou,doma jsem po vybrzdeni několika daňků,bez ztráty kytičky,v jednu deset.
Bohužel mi asi nesedlo složení vynikajících vuřtů na pivě a škrunda ve mě. Do postele se šinu s neblahým tušením a s vědomím, že mám do budíku 3,5hodiny spánku...
Nespím. Převaluji se, budím,běhám na WC s průjmem. Nic moc. Nakonec usínám asi na hoďku a půl sladkého spánku v kuse.
Za minuty, budík,pět ráno...nechci!!!
Ale predemnou je výlet pro motorku mého srdce tak zkousnu všechno. Ani nesnídám a modlím se,abych to nějak dal...dávám to celkem dobře, leč cesta k Jiříkovi do Lovosic je s polozavrenyma očima. Párkrát trefím okrajovou čáru ale nakonec přijíždím k Jirkovi ve smluveném čase 6:00.
Kuwa drsný ale v autě Jiříka to dospim.
Zajíždíme kousek pro valník na převoz moto a valíme opět směr Praha.
Dlouho sem tam nebyl,před pár hodinami jsem razil směr opačný
Cesta ubíhá v pohodě, máme hodně o čem povídat,dlouho jsme se neviděli. Takže v polospanku a poloprijmu hltám slova Jiříka o jeho nové lásce sportovní,armwrestlingu. Je to tak zajímavý,že se mi ani dospavat nechce.
Nakonec po hodině to tělo vzdává a já tuhnu na pár desítek minut. Občas mě probere zvuk provozu vozidla,či vozejku zapřaženým.
Zajíždíme na pumpu pro nějakou tu snídani,well done.
Sbírám odvahu a kupuji obložený rohlík a nápoj doktora Wirtha pana Jágra. Kávu neriskuju kvůli potížím se žaludkem.
Ihned razime dál, sledujeme videa se soutěžními kláními v arm wrestlingu, lidově páce.
Je to super záživné, zatím mnou neobjevené. Kecame, cesta ubíhá a hle 45min. Do cíle. Píšu prodávajícímu dle dohody,že to máme cca 45minut k němu. No reaction Is reaction too.
Hlavně že to četl )))
Odjíždíme na místo. Posledních pád desítek km po silnicích 5.-6. tříd.
Těšení je velký. Malá vesnička uprostřed zemědělské oblasti,vytuněná čerstvě dokoncenem zavedení kanalizace. Mokro, bláto, hlína...no dobrá. Posledních 20 minut okolí naší cesty vyzý k provozování spíše endura než supersportu.
Parkujeme na posledním vhodném místě kousek od adresy prodávajícího. Jdeme pěšky do slepé uličky a z dálky vidím svou novou lásku -krasku. Přichází k ní opravdu mláďas,cca 19 let. Pozdrav, nastartování a důkladná prohlídka stroje.
Je pár stupňů nad nulou,sychravo a fouká to studený jaxviňa.
Projetí byť jen jednoho km na mašině nepřipadá v úvahu vzhledem ke stavu místní komunikace
Prohlídka,dobrý,něco málo se našlo ale nic zásadního. Jdeme dovnitř to sepsat,vyvalim miliony na stůl,seberem věci co jsou k moto a jdeme nakládat. S notnou dávkou opatrnosti sjíždím z kopce rozkopanou a zaplacanou cestu k dodávce s vlekem. Najíždíme,kurtujeme,uvazujeme, loučíme se, odjíždíme.
Gixero se ani nehne a sedi jak přibitý k vozejku. Mám radost a jsem naplněn zadostiučiněním,že mám zase GSX-R 750 K6 .
Srdíčko si plesá a dušička raduje.
Cesta zpět byla na pohodu a plynulá. Vyložili jsme moto u Matesa-diky kámo,prohodili pár slov a už valili směr Lovosice. Cca okolo 16. hodiny jsme byli v lovo. Dali sme kebab a po zaparkování vozíku do garáže jsme přijeli k mému autu,do ulice kde Jiřík bydlí.
Přehození pár věcí z auta do auta, rozlučka a velký díky kámo. You my heart friend.
Cca okolo pátý jsem dovalil domu do Ústí.
Převlékl se a upadnul do peřin...

Kamikadze-Ace (3574) napsal 04.02.2024 v 16:54

libi se mi tvuj optimismus a nadseni!

1 reakce

Ghostik
Ghostik 04.02.2024 v 20:35

Díky Ace

Milan1963 (278) napsal 03.02.2024 v 21:39

Ozzy_ (1148) napsal 03.02.2024 v 21:36

Mno tak sup sup s tim do databaze ! A at ma lepsi osud nez ta minula

ale pokud sis chtel koupit tu stejnou, tak sis mel vrak nechat ne? Bys mel hromadu nahradnich dilu Mam to tak s R6kou

1 reakce

Ghostik
Ghostik 04.02.2024 v 14:10

Díky moc kámo.Kdybych to plánoval tak asi jo,ale tohle bylo nečekaně,na přání srdce