Triumph Street Triple R (2013)

Vlastník Pajoš.CB
Vloženo 21.8.2023
Aktualizováno 9.1.2024

Vloženo: 06.01.2024, Uskutečněno: 22.12.2023, Stav tachometru: 39208 km, Zhlédnuto: 267x

Na zimu jsem chystal velký servis, který Triumph udává ve 40t.km. Už na podzim jsem koupil věci a čekal až na to bude prostor. Nakonec jsem to nechal až na prosinec, protože licence na diagnostický software od TuneEcu, kterým lze číst a zapisovat Triumphy je nyní už pouze jen na rok, tak aby mi to vyšlo ještě na servis v příštím roce. Bez této diagnostiky bych nenastavil škrtící klapky. Aplikaci velmi chválím, licence vyjde na cca 640kč a člověk si tam otestuje komponenty, plus lze udělát spoustu dalších věcí od vymazání servisu po přehrání palivové mapy.

Motorový olej + olejový filtr = 748 + 163 = 911kč
Chladící kapalina = 0kč (svoje zdroje)
Čištění + impregnace KN vzduchového filtru = 0kč (dostal jsem)
Brzdová kapalina = 0kč (svoje zdroje)
Seřízení škrtících klapek = 640kč (licence aplikace)
Kontrola ventilových vůlí + výměna těsnění ventil víka + těsení bloku u kliky =705 + 177kč = 882kč
Nové zapalovací svíčky = 630kč
Výměna mazacího tuku v ložizcích zadního přepákování = 0kč (svoje zdroje)
Kotrola vůlí krku řízení
Kontrola ložisek kol
Servis předních vidlic vyčištění + olej + gufera (prachovky a pouzdra ok) = 403 + 330 = 733kč
celkem = 3156kč

Jsem rád, že jsem snad konečně dořešil přední vidlice. Než jsem vylil starý olej, tak jsem zkontroloval jestli byla spravně nastavena hladina oleje a nebyla. Oproti manuálu se to lišilo o 1,5cm což je dost. Nyní by měl být klid, vše dle manuálu, nastavovače taky, takže teď znova nastvaím podovzek a uvidíme až počasí dovolí projížďku. Zatím ještě nechávám staré pneumatiky, tak porovaní bude objektivní.

NiLu (127) napsal 08.01.2024 v 17:21

• Nové pneu B s21

Přezvouval jsem dříve než jsem počítal, ale jsem nesmírně rád, protože je to sakra rozdíl Pirelli Angel ST vs Bridgestone s21. Po přezutí jsem měl v plánu hned jet na Třinecký okruh jenže počasí nevyšlo jak měl. Odpoledn

Typ: Údržba
    Vloženo: 08.04.2024
    Uskutečněno: 06.04.2024
  • Prvních letošních 800km

Tak nějak jsem vyjížděl když se udělalo trochu hezky a postupně se to nasbíralo, hlavní cíl by co nejdříve dojet staré gumy. Mezi tím jsme se s bandou z práce byli podívat na motosalón, kde jsem se těšil na Triump Str

Vloženo: 02.04.2024
    Uskutečněno: 02.04.2024
  • Tak nakonec ještě jedna v roce 2023

Bylo hezky, byl čas, tak jsem na chvíli vyrazil. Jen pár kilometrů kolem komína ale stálo to za to, po té pauze od října.

Vloženo: 06.01.2024
    Uskutečněno: 27.12.2023