Honda XL 700V Transalp (2008)

Vlastník Frank1
Vloženo 6.4.2009
Aktualizováno 12.8.2010

Vloženo: 10.06.2009, Uskutečněno: 10.06.2009, Stav tachometru: 1353 km, Zhlédnuto: 4x

Všetko je raz po prvý krát. A tak tomu bolo aj dnes. Krátka pracovná cesta sa dá absolvovať aj na motorke, tak keď je tu tá možnosť prečo nie.
Do Popradu som sa vybral poobede, keď slniečko svietilo a na obzore sa ukazovali mraky. To rozfúka ... pomyslel som si keď som sadal na "berušku" a vyrazil na svoju cestu. Rozmýšľal som kadiaľ pôjdem, ale vyhrala diaľnica aspoň skúsim ... Po 18 kilometroch som si to rozmyslel, nudná cesta, veľa áut a silný bočný vietor. Pri východnej som na pár metrov vbehol do protismeru, aby som sa dostal na osemnástku. Cez dediny to bude lepšie. a bolo príjemné slniečko, prázdna cesta len tie muchy na prilbe... budem riešiť plexi som sa rozhodol. Do Popradu so sa dostal v pohode, vybavil som veci a o necelú hodinku opäť sadám na berušku a otáčam kľúčom.
Rozhodol som sa prejsť cez Tatry, veď už dlho som nešiel na tento smer.
Cesta pohodová, stretávam kolegov na bikoch a nemám dobrý pocit keď sa pozriem na oblohu.
Všetko je raz, po prvý krát pomyslel som si keď mi prvá kvapka dopadla na prilbu a tušil som, že nebola posledná. Začal sa slušný lejak a bolo mi jasné, že domov neprídem suchý.
Budem musieť kúpiť oblečko... v teniskách a bunde proti vetru to teda nie je nič moc. Pri Podbanskom sa to trochu ukľudnilo, ale pred domom som to schytal poriadne. Prudký dážď úplne premočil moje oblečenie a už mi to bolo vlastne jedno. Zaparkoval som "berušku" v garáži a išiel sušiť zamočené veci. Keď som stál na balkóne mraky zmizli a oskar na mňa kukal v plnej kráse. No super aj daždivá jazda má svoje čaro .

• Honda deň 12.5.2010

Aj keď toto nie je motorka na okruh, takúto príležitosť si predsa nenechám ujsť. Možnosť navštíviť školu bezpečnej jazdy ma oslovila a jednoznačne som ju chcel absolvovať. Niečo podobné som zažil na aute v rakúsku. Veľa

Vloženo: 14.05.2010
    Uskutečněno: 14.05.2010
  • Strba

Konečne sa umúdrilo počasie a tak som ráno nakopol a urobil som pár km. Klasická trasa do štrby pri 11tich stupňoch nad nulov bolo úplne v pohodičke.

Vloženo: 20.03.2010
    Uskutečněno: 20.03.2010
  • No konečne

Hurá hurá, konečne sa počasie umúdrilo a po dlhej zime teplejší deň padol vhod. Dobil som baterku a chcel som ju založiť do motorky a zrazu nápad... čo tak pár zimných km. Podarilo sa cca 26 km pri teplote 6,5 C bolo vý

Vloženo: 28.02.2010
    Uskutečněno: 28.02.2010