Royal Enfield Classic 350 (2022)

Vlastník bubaris
Vloženo 27.9.2023
Aktualizováno 5.2.2024

Poznávání okolí trochu jinak

Vloženo: 01.10.2023, Uskutečněno: 01.10.2023, Stav tachometru: 6569 km, Zhlédnuto: 41x

Dnešek se zdál být jedním z posledních dnů přívětivých k ježdění.
Bydlím ve městě, odkud je krásný výhled na Oderské vrchy a tím směrem jsme se se Sáhibem vydali.
Myslím, že jsme se sžili a víme co chceme, oba to stejné, užít si jízdu, jeden druhého, prostě žít a jezdit.
Provoz byl na neděli typický, místy žádné auto, místy vracející se výletníci. Pohoda.
Střítež nad Ludinou, sympatická vesnice v podhůří vrchů, pěkně jsme jí probublali. Myslím, že leží v bývalých Sudetech a některé budovy (samozřejmě kostel) tu dobu pamatují.
Pokračovali jsme na Jindřichovem až na křižovatku nad obcí.
Doleva Potštát, doprava Odry, kudy kam?
Odry. Takže vzhůru vpřed. Naskytl se mi nádherný výhled na krajinu, v dálce se slunily Beskydy a Hostýnské vrchy (tam také později zamíříme), krása to napohled.
Odbočka na Dobešov, tu cestu dobře znám, je velmi málo frekventovaná, s několika pěknými zatáčkami, protíná les a výsťuje na hlavní cestě mezi Potštátem a Odrami.
Po této cestě se vydáváme směrem na Potštát. Spontánně se rozhoduji odbočit na Spálov.
Příjemné stoupání po slušné cestě s několika zatáčkami nás dovede do Spálova. Malebné místo, kam se opět se Sáhibem vydáme.
Přes Luboměř jsme se dostali opět a hlavní cestu.
Před Potštátem dojíždím kluky na Jawách, líbí se mi jak se z jejich laufů line šedá mlha mixu oleje a paliva. Nejsem si však úplně jistý jestli si to naplno užili i cyklisté, které míjeli.
Za Potštátem se skupinka trochu roztrhala, ještě chvilku jsem následoval jednoho na dvouválu, ale čekal mněještě švára na jeho ZR7, takže jsem trochu přidal.
U Zeleného kříže jsem odbočil na Slavkov. Sjezd do Lipníka nad Bečvou ukázal jak se dá využít brzdící efekt motoru.
Z Lipníka domů to byla už jen taková epizoda.
V garáži lehké otření ráfků, očištění reflektoru, omytí přilby a malá rekapitulace.
Suma sumárum, užil jsem si to já, věřím, že i dnes jsem byl Sáhibovi dobrým parťákem.
Takže zase příšte

• Dnešní "komínovka"

Počasí je takové všelijaké a mě už svědí dlaně, prostě je potřeba zase vyjet. Dnešek se k tomu celkem hodil. Na displeji ubyly dvě čárky, tzn. je nezbytné doplnit palivo. Vzhledem k faktu, že jsem získal pozitivní náhle

Vloženo: 18.02.2024
    Uskutečněno: 18.02.2024
  • Vylepšení pohledu vzad

Nějak jsem se rozhodl, že potřebují lépe vidět i to, co se děje vzadu. Na Alíku jsem koupil dva nádstavce. Nejdřív jsem namontoval oba, nakonec se ukázalo, že bude stačit je jeden.

Vloženo: 03.02.2024
    Uskutečněno: 03.02.2024
  • Sáhibova dekatalyzace

FedEx doručil druhou objednávku od indického prodejce z eBay. Objednáno 26.12., doručeno 4.1. Tak jsme tedy komplet, jen to chce příznivé počasí abych v garáži neumrznul a mohl provest všechny plánované úpravy. Z toho

Vloženo: 04.01.2024
    Uskutečněno: 04.01.2024