KTM LC8 950 Adventure S (2004)

Vlastník Mann
Vloženo 11.11.2019
Aktualizováno 3.6.2023

Österreichische Rundfunk

Vloženo: 06.09.2023, Uskutečněno: 12.08.2023, Zhlédnuto: 99x

je rakouská rozhlasová stanice, která mi byla v dobách totalitních častokrát zdrojem kulturního osvěžení. Hlavně hodinový pořad Hard Rock Cafe Teď jsem si její název vypůjčil a pro své potřeby přeložil jako rakouské kolečko zábavy. Vezmu to víceméně jen bodově. Popisovat ježdění v Alpách asi moc smyslu nemá. Je daleko lepší si to zažít a navnímat si to po svém. Hangár č.7 na letišti v Salzburgu, což je takový výstavní pavilon aktivit Red Bullu, spíše osloví milovníky letectví a Formule 1, ale zklamán jsem rozhodně nebyl. Návštěva rodiště KTM v Mattighofenu a hlavně muzea Motohall bylo ovšem velkolepým zážitkem. Vřele doporučuju každému, kdo si hoví v technice nebo má motorky alespoň trošku spojené se sportem. Motohall je zajímavý nejen vystavenými exponáty a svojí architekturou /něco jako Guggenheimovo muzeum, ale v menším/, ale taky multimediálními efekty. Sportovní sekce nabízí všechny motorky a jezdce, kteří ve svých disciplínách zanechali výraznou stopu, což je ještě silně podpořeno velkoplošnými obrazovkami a perfektním prostorovým zvukem. Napůl kino a napůl síň slávy vytváří úžasný mix. To mě těžce vcuclo, to jsem teda čuměl ... a že jsem nebyl sám. Snad jen malé přání do budoucna chtěl bych tam příště "potkat" i Daniho Pedrosu.
No a protože jsem se pár dní před odjezdem dočetl, že se rakouští zastupitelé chystají vykoupit od současné majitelky rodný dům Adolfa Hitlera v Braunau am Inn a následně ho zbourat, rozhodl jsem se podívat, kde se ten pazgřivec, který způsobil obrovské útrapy milionům lidí, vlastně narodil. Po půlhodince strávené v tomto městečku se jim ani moc nedivím. Pokud ten barák bude stát, Braunau se té nezáviděníhodné kaňky z minulosti asi jen tak nezbaví.
Ovšem moc nescházelo a měl jsem po výletě. Abych nedráždil rakouské policajty a zbytečně si pobyt v Rakousku nekomplikoval, přezul jsem zadní pneu /vzorek Michelinky už byl jen lehce nad limitem a dva tisíce km, které jsem měl před sebou, by pravděpodobně sežraly gumu úplně na nulu/. Jenže ... někde v polovině cesty mezi Brnem a Znojmem se začal ozývat nepříjemný rambajs a vibrace. Kus dezénu fungl nové Anlas Capra X byl v ř..i Nezbylo mi nic jiného, než zoufale obtelefonovávat pneuservisy a hledat pomoc. Při třetím pokusu mi dobrá duše na druhé straně sluchátka dala spásnou radu, ať se obrátím na Yamahu v Brně, kde by si s tím měli na počkání poradit. A taky, že jo. Zadní gumu sice na pneuservisu přímo neměli, ale že do hodinky zajistí a než jsem se za intenzivního modlení 30 km rychlostí dokodrcal zpátky do Brna pneumatika byla připravena. Hoši od Yamahy byli velmi ochotní a vstřícní. Sice na tu ďuznu hleděli s vytřeštěnýma očima, ale pak mi řekli ať si zajdu na recepci pro kafe a vodu a zbytek nechám na nich. Jeden z mechaniků má dokonce KTM 950 ADV doma, takže přesné postupy včetně utahovacích momentů sypal z rukávu jako by se nechumelilo Na konec jsme se domluvili na kompletním přezutí a po hodince jsme odjížděl s papučkama Dunlop Trailmax Raid. Vlastně jsem měl při té smůle kliku jak hrom a všem klukům z Yamahy Brno musím ještě jednou poděkovat Zachránili mi totiž dovču.

NiLu (127) napsal 29.12.2023 v 22:12

Wow, nádherná dovča, ty výhledy, TOP! Teda, ta pneumatika, to je mazec, to jsem ještě neviděla. Kluci v Yamaze si s tím pěkně poradili a zachránili dovču, paráda.

owenovic (12) napsal 07.09.2023 v 15:16

Když se koukám na ty hory s nádhernou krajinou k tomu pasoucí se dobytek (kravičky-Milka) tak si říkám, že spokojenost musela být více než očekávaná, k tomu to počasí co hrálo do karet prostě paráda . Co se týče té zadní gumy ,tak jak se říká vše špatné je pro něco dobré . Moc pěkné počtení.

1 reakce

Mann
Mann 08.09.2023 v 08:09

Milka je průmyslový výrobek. Kravky na fotce jsou ECHT BIO včetně produktů, které za sebou zanechávají na pastvině. "Nejchutnější" jsou samozřejmě ty čerstvé

Guga (72) napsal 06.09.2023 v 20:39

Paráda veliká i se štěstím

• Podzimní kaleidoskop

Letošní období od prázdnin nebylo vůbec špatné. Sic jsem neabsolvoval úplně všechno, co jsem měl původně v plánu, ale u mě je to už taková klasika. Prvně mám "velký očíčka" a pak nestíhám :-D Něco jsem najezdil sám, něc

Vloženo: 01.11.2022
    Uskutečněno: 01.11.2022
  • Jak se fotí na DAKARU

Zajímavý workshop Mariana Chytky na téma fotografie pohybu v teorii i praxi. K vidění a vyzkoušení bylo mnohé, ke slyšení ještě více (y) Organizaci nebylo co vytknout, atmosféra celé akce byla veselá a přátelská :-DD P

Typ: Reportáž
    Vloženo: 17.08.2022
    Uskutečněno: 17.08.2022
  • Valašským královstvím

Od dob, kdy král Boleslav I. Dobrotivý zvolený na FURT /Bolek Polívka/ přišel o svůj majestát a utichl zpěv královny matky Jarmily I. /Šulákové/ vzniklo nad Valašským královstvím takové mediální vakuum . A poněvadž

Vloženo: 20.11.2021
    Uskutečněno: 28.10.2021