Harley Davidson FXSTSB Bad Boy 1340 custom (2006)

Vlastník Křesťan
Vloženo 20.1.2021
Aktualizováno 19.9.2023

Vloženo: 13.08.2023, Uskutečněno: 13.08.2023, Zhlédnuto: 39x , Bod zájmu: Walhalla

Když jsme jeli s Míšou v červnu do Alp, měli jsme v plánu navštívit staré město v Regestburgu. Jelikož nám ale úplně počasí nepřálo, chytli jsme tehdy na příjezu do města pěknej ceďák. Následující dvě hodiny jsme strávyili na Aralce usrkáváním kávy a když se udělala nakonec díra v mracích, na nic jsme nečekali a mazali jsme dál. Tehdy se zrodil nápad, výkendové cesty přímo do Regensburgu.
Volba padla na Bobber, protože mělo být hezky z Plzně do Řezna to máme jen 150km. Měli jsme vyrážet v pátek po práci, Míša koupila ve čtvrtek večer spaní přes Booking. V pátek ráno nám, ale volá babička, že si máme přijet pro kluka, že má vysokou horečku. Tak že se asi nikam nejede. V průběhu dne se však zdravotní stav zepší a mi můžeme kolem 17hod. konečně vyrazit. Je krásně jedme na lehko. Na Folmavě si dáváme obvyklou poslední kávu na Molce a plníme nádrže. Cesta Něneckem kásně ubíhá. Asi za hodinu parkujeme před hotelem Dream Inn na předněstí Řezna. Rychle se ubytovatujeme skáčeme na motorky a hurá do města. Do centra to máme 6km. Cestu neznáme, ale s Boží pomocí za chvilku parkujeme v ulici asi 150m od crámu sv. Petra. Jeho 105 metů vysoké věže jsou dominantou celého města. Procházíme centrum a nábřeží Dunaje, kde kotví staré parníky. Večeříme v přilehlé pizzerii. Je páteční večer a město žije. Před půlnocí parkujeme před hotelem a jdeme do hajan. Ráno po snídani šampionů a i po té hotelové startujeme stroje a jedeme opět do centra. Na odjedezdu nás vyprovází nadávky chlapíka z druhého patra hotelu. Vadí mu hluk našich strojů, a to při volnoběhu. Je skoro 10hodin a tak nevím, jestli je to ortodoxní vyznavač greendealu a nebo jen obyčejnej debil. Rozhodně odjezdovou famfáru z našich Pythonů si nenecháme jen pro sebe. Parkujeme na nábřeží na místě které jsme si vybrali večer. Prolézáme město a obdivujeme historii místa, které je o 1000 let staší než Plzeň. Na kameném mostě přes Dunaj hraje mladá dívčina krásně na harfu. Dopřáváme si zmrzlinu. Po poledni sedláme a jedeme asi 10 km po proudu řeky, kde je památník Walhalla. Cestou tankujeme v Barbingu, přece jen nádrže na 8 litrů cestování úplně nepřejí. Na druhou stranu je to naše jediné tankování v Německu. Z protějšího břehu je Walhalla je vidět již z daleka. Monument z bílého mramoru má podobu antického chrámu. Parkujeme na parkovišti určeném pro motorky a drapeme se po chodníku vzhůru. Je slunné sobotní odpoledne a v parku je spousta lidí. Místo stojí za návštěvu. Po návratu ke strojům jedeme ještě chvíli podél Dunaje a potom točíme k domovu. Naší zastávkou je Dračí jezero poblíž Furtu. Koupačka je takřka poviností i když voda není moc teplá. Když vylezeme z vody je vidět jak se od západu ženou dešťové mraky. Na nic nečekáme a pelášíme přes Svatou Kateřinu do Nýrska. Tam už nás čeká Pítr, můj kamarád ze studií, u kterého budeme dnes nocovat. Pítr v minulém týdnu dokončil výstavbu cykloservisu a tak je o parkování královsky postaráno. Společný večer paří obrazům minulosti. Ráno nás čeká bohatá snídaně a po ní už jedeme domů. Dohromady za víkend cca 400km. Jediná zastávka je v Klatovech na pumpě, kde se moc nezdržujeme. Musíme přece vyzvednout v poledne v Plzni na nádraží děit.

Pupi04 (42) napsal 14.08.2023 v 19:07

• K Ejpovickému jezeru.

Na odlehlé straně Ejpovičáku máme "svoje " místečko kde náz vztah formálně začal. Přesto, že už je to 20let byli jsme tam od té doby asi jen 2x. Nikdy jsme tam nepřijeli jinak než na moto. Tady se taky Míša vyjádřila, že

Vloženo: 27.09.2023
    Uskutečněno: 20.08.2023
  • Nová kola!

Začalo to nevině. Dva dny před "Hotrody" jsme přijeli s Míšou na dráhu do Lhoty něco fotit. Při té příležitosti jsme si dali taky jeden ten sprint. V cíli jsem byl o fous dříve. B-) Na zpáteční cestě mne Míša upozornila

Typ: Oprava
    Vloženo: 16.06.2023
    Uskutečněno: 14.06.2023
  • Frankie Goes to Hollywood

"Hele tady ti praskají řídítka ve sáru" Říká mi Bob, když jsem na jaře poprvé vyjel. "Né, to jen barva." Bohužel to byla pravda. Řídítka spojená s brýlemi... No vařil jsem si to sám :! Rídítka šitoký metr, vibrace jak Ha

Typ: Oprava
    Vloženo: 12.10.2023