Suzuki GSX-R 750 (2011)

Vloženo 20.4.2020
Aktualizováno 6.2.2024

Vloženo: 21.01.2023, Uskutečněno: 06.08.2022, Zhlédnuto: 27x

Rozhledna u Borovice
Jedná se o kamennou základnu, která má vnitřní cihlovou vyzdívku a výšku 13 metrů. Nad ní je dřevěný ochoz z modřínového dřeva od místního tesaře. Vnitřek rozhledny je celý ze dřeva. Jako vstupenku dostanete pohled, na kterém je zobrazena rozhledna. Já měl to štěstí a stihnul jsem tam krásnýho veterána.

Musím říct, že tohle jsem nečekal. Na kraji Lomnice nad Popelkou v lyžařském areálu se nachází rozhledna na skokanském můstku. To je prostě pecka. Nejenže máte krásný výhled do okolí, ale rovněž můžete, pokud máte dost odvahy si vyzkoušet jak se cítí skokan před tím než opustí to provizorní sedátko na kterém se drží a sedí než se samospádem pustí dolů po můstku. Ne všichni návštěvníci to dali. Skokani na lyžích jsou snad ještě větší magoři než my co jezdíme na motorkách.

Rozhledna na skokanském můstku
Originální rozhledna vznikla při rekonstrukci skokanského můstku v roce 2007. Přímo na skokanské věži byl přistavěn volně přístupný vyhlídkový ochoz. Z výšky 28 m nad zemí lze přehlédnout nejen Podkrkonoší, vidět jsou také vrcholky Lužických hor, Jizerských hor, Krkonoš a Orlických hor.

A na závěr klasika. Hrad Pecka.
Opět profláklý hrad, ale i ten se musel navštívit . Suvenýry a prohlídka je již tradiční kolorit a s příjemnou a sympatickou průvodkyní se odcházíme vzdělávat .
Hrad Pecka
Raně gotický hrad ze 14. století stojí na skalnatém kopci. Pod hradem se rozkládá stejnojmenné městečko Pecka. Původní hrad nechal v 17. století Kryštof Harant z Polžic a Bezdružic přestavět na renesanční zámek s hradbami. V 19. století byl hrad poničen požárem a postupně se proměnil ve zříceninu. Dnes stojí kromě hradeb pouze západní dvoupatrový palác.

BIG-daddy (29) napsal 22.01.2023 v 11:34

SUPER...já čekal že si šáhneš a ono nic.... no z toho můstku jsi to po břiše měl zkusit no je to nářez tam jen vylézt,,,,hrad Pecka klasika....wery good

1 reakce

Maršal_Malinovskij
Maršal_Malinovskij 23.01.2023 v 21:58

Nemůžu veřejně před dětma osahávat sochy , byla tam spousta lidí
Tý jo, jako že bych zkusil Ikara jó . Dík to si nechám ujít, ale byl to mazec teda.

• Mototrip #21 - Zřícenina hradu Chlum, střed ČR, dvě pří

Protože sobotu jsem věnoval zajíždění nových kol na mé silniční střele z přelomu století/tisíciletí :-$, rozuměj, nový ráfky na silniční kolo , tak na moto výlet připadla neděle. Tentokrát se přidala kamarádka Martin

Vloženo: 10.05.2024
    Uskutečněno: 28.04.2024
  • Mototrip #20 - První výlet roku 2024. Sochy, lom, pomní

Rok 2024 začínám kratším kolečkem směrem na sever, k Hořícím. Vyjíždím dříve, abych se stihnul vrátit na boj českých holek o bronzovou medaili na MS v hokeji žen v americké Utice. I když to nedopadlo, holky skončily po n

Vloženo: 17.04.2024
    Uskutečněno: 14.04.2024
  • Mototrip #18 - Nová motorka, cesta do Telče na pizzu a

Předposlední výlet v sezóně 2023. Výlet do Telče na pizzu a prohlídka zámku, která opět nevyšla, protože jsme přijeli později a v mimosezónní době, stejně tak jako zámek v Jaroměřicích nad Rokytnou. A jak již bylo naznač

Vloženo: 02.01.2024
    Uskutečněno: 13.10.2023