BMW R 1200 GS Adventure (2007)

Vlastník FaktNeníCoŘešit
Vloženo 11.4.2021
Aktualizováno 13.9.2022

Vloženo: 14.12.2022, Uskutečněno: 05.12.2022, Stav tachometru: 96663 km, Zhlédnuto: 33x

Při jízdě mi něco cvakalo v motorce. A zároveň, chci si motorku ještě nějakej čas nechat, rozhodl jsem se zkontrolovat všechno, na co si troufám. A taky na co si netroufám. Nechal jsem zkontrolovat převodovku, zároveň v ní vyměnit gufera a ložiska. Když už to rozebírám, nechal jsem udělat i koncák, mám připravený díly spojky, gufera klikovky a ještě čekám na gufero vyvažovací hřídele, na který jsem zapomněl. Takže zatím je motorka rozebraná, čistím všechno, co je špinavý a kam se normálně nedostanu. Od chvíle rozhodnutí, že si jí rozpůlím sám, jsem se těšil, jak malej kluk. Dělám to pomalu, s rozvahou, tak doufám, že to dobře dopadne. Jedu podle dílenskýho manuálu , tak snad jako bývalý jemný mechanik neudělám někde nějakou "soudružskou" chybu.
Edit: 17. 12. 2022
Dneska jsem si přivezl hotovou převodovku a koncák. Železa je z toho vyndanýho, že by se jeden divil. Kam se to tam všechno vejde. Tak pomalu začnu skládat. Snad najdu kus času už zítra. Zatím jsem přestěhoval motorku ze studený garáže. Jak začalo mrznout venku, začalo mrznout kupodivu i uvnitř. Venku jsou -4, uvnitř -2. Teď budu pokračovat ve skladu. Tam bude minimálně krásných 15. Stěhování bylo zábavný. Na paletě, po sněhu z kopce. Trochu vo nervy...
Edit: 28. 12. 2022
Trochu jsem to natahoval. Všechno sestavený, někým předemnou přestříkaný padáky odbarvený, co jsem mohl umytý, namazaný, ošetřený.
Bylo docela zábavný to skládat dohromady. Nejdřív nasadit spojku, vycentrovat, to znamená upravit centrovací trn, protože abych se toho vyvaroval, kupoval jsem ho přesně na mou motorku. Trn nedosáhl skrz spojkovou lamelu do motoru, tudíž spojka vycentrovat nešla. Rozbrušovačka pomohla. Převodovka nasazena a začal jsem spojovat zadní rám s motorem. Jednomužně to fakt není úplně pohoda, ale zapojil jsem do procesu paletu na paleťáku, šteloval výšku, pomalu přisouval a klaplo to. Jenže jsem si blbě protáhnul kabely. Tak ještě jednou. Už to šlo líp. No a protože jsem si myslel, že vlnovec mezi převodovkou a zadní vidlicí nasadím pak, rozebíral spojoval jsem to potřetí. Už docela bravurně. Pak už to šlo docela hladce a nebýt špatně uloženýho plynovýho bowdenu pod nádrží, už by to bylo bez zaváhání.
Diagnostika neukázala žádný chyby, jen jednu. Naprosto nepochopím jak, ale povedlo se mi přerušit kabel čidla venkovní teploty v místě, kde se fakt nic neodehrávalo. Tak propojit a huráááá.
Jede parádně. První jízda po měsíci - zážitek. Převody skáčou jak naložený do sádla, spojka zabírá jak nová... No dobře, je nová. Tak jen doufám, že jsem všechno správně nasadil, utáhl a že v servisu neudělali nějakou chybku v převodovce, nebo koncáku a že takovouhle rozborku zborku nebudu muset příliš brzy opakovat.

DejvGSR (52) napsal 15.12.2022 v 06:46

Pěkně jsi se do toho dal. Tak ať práce zdárně pokračuje.

1 reakce

FaktNeníCoŘešit
FaktNeníCoŘešit 17.12.2022 v 18:16

Děkuju!

• Seřízení ventilů

Dneska jsem seřizoval ventily. Motorka je šťastná. Já taky!

Vloženo: 01.11.2023
    Uskutečněno: 31.10.2023
  • Zadní brzda čištění, desky

Zadní destičky se podivně rychle ubrousily. 18 tisíc km mi připadá málo. Buď teda byly špatný (golfren.cz), nebo brzda přibržďovala. Takže třmen dolu, rozebrat, vyčistit, pohyblivý díly přeleštit, nový desky, tentokrát B

Vloženo: 21.09.2023
    Uskutečněno: 21.09.2023
  • Olej motoru, olej koncáku

Po 10 tisících. Rutina. Jediná změna je nový vypouštěcí šroub a těsnění.

Vloženo: 18.09.2023
    Uskutečněno: 18.09.2023