Piaggio X9 (2003)

Vlastník Milan1963
Vloženo 20.9.2022
Aktualizováno 20.9.2022

Vloženo: 31.10.2022, Uskutečněno: 31.10.2022, Zhlédnuto: 33x

Skútra mám necelých sedm týdnů a najezdil jsem na něm už skoro 2000 km. Servis jsem zatím nedělal žádný. Původní majitel mi sice tvrdil, že skútr je po servisu a on sám že za 2 roky najezdil jen 1200 km, ale jistota je jistota. Aspoň olej v motoru se vyměnit může. Oleje si vždy měním sám, ale doslechl jsem se, že v Brně je vyhlášený skútrservis. Tak jsem si řekl, že si udělám výlet a olej si nechám vyměnit. Ostatně - ani nevím, jaký olej se do skútrů dává ,nemám filtr - a nebudu muset nic shánět. A když je navíc hezké počasí...
Ráno jsem vyjel za krásného počasí, jasná obloha, 14 stupňů. Udělal jsem fotku Piaggia pod Javořicí, kolem níž jsem jel. V Telči je vypuštěný Zámecký rybník, což se nevidí často - takže taky fotka , nebo spíš nechtěné video. I to video digifot'ák umí.
Pokračuju přes Třebíč. A protože byl čas, zastavil jsem se u tamního větrného mlýna. Zajímavé je, že nemlel obilí, ale kůru ze stromů pro třebíčské koželuhy. A u pumpy MOL jsem si dal svačinu.
Těsně před Náměští n.Osl. se počasí zcela změnilo. Z jasna a už 19 stupňů jsem vjel do mlhy a 8 stupňů páně Celsia... A tak to bylo až do Brna a poloviny cesty zpět. Vysočina a jižní Čechy jak na jaře, jižní Morava v ošklivém podzimu. Ale - zvládl jsem to.
Servis v Brně jsem našel rychle a snadno, skútra odevzdal a mezitím než olej vyměnili jsem navštívil Bikers Crown. Vyzkoušel jsem si přilby Caberg, ale neseděla mi ani jedna z asi šesti typů a velikostí.
Cestou z BC mi už zvonil telefon, že skútr je hotov. Převzal jsem ho, navíc si s přejímacím technikem hezky popovídal o skútrech ( chválil Piaggio, méně Malagutti ) a jel , tentokrát po dálnici, domů. Zastavil jsem se ve vesnici Leskovec, kde mají hezký erb své původní vrchnosti.
Výlet spojený se servisem se podařil, jsem spokojen. Najeto 300 kilometrů, počasí v Brně nebylo ideální, ale to na tom, že i koncem října jezdíme, nic nemění. A já doufám, že ještě nějaká vyjížd'ka bude.

KALUP (32) napsal 02.11.2022 v 20:03+1

TY starej zpátečník máš digi foťák , to teda čumím

Kire640 (21) napsal 31.10.2022 v 21:21

Sema (23) napsal 31.10.2022 v 20:36

Pěkný výjezd

ghrohe (3) napsal 31.10.2022 v 20:01

pěkně výletuješ

1 reakce

Milan1963
Milan1963 31.10.2022 v 20:07

Když přeje počasí a člověka to baví, proč ne ? Díky .

hofi01 (13) napsal 31.10.2022 v 19:27

Miraz250 (16) napsal 31.10.2022 v 19:01

Pěkný mlýn a výlet.

• Malý sobotní

Včera jsem potřeboval dojet k Jindřichovu Hradci. Měla to být jen cesta na otočku se zastávkou v Hradci na náměstí. Konalo se tam setkání veteránů ( ne lidí, ale aut a motorek :-D ) .Nic víc jsem nechtěl. Po příjezdu

Vloženo: 26.05.2024
    Uskutečněno: 26.05.2024
  • Jihlavskem

Dnes jsem potřeboval něco vyřídit nedaleko Jihlavy. Počasí je hezké, teplo, takže jsem po úvaze jak jet vyjel se skútrem. Poprvé letos pořádně, v zimě jsem jezdil jen kratší vzdálenosti. Podařilo se. Cesta byla příj

Vloženo: 22.03.2023
    Uskutečněno: 22.03.2023
  • Jezdíme i v zimě

Skútra jsem v září kupoval spíš proto, abych vyzkoušel jak vůbec jezdí, je-li pohodlný a jaký je rozdíl mezi jízdou na něm a na motorce. Dopadlo to tak, že na něm jezdím pořád. I v zimě. Dnes jen asi 20 km, ale stačilo t

Vloženo: 22.01.2023
    Uskutečněno: 22.01.2023