Yamaha XS 400 (1981)

Vlastník Kubik19
Vloženo 1.4.2022
Aktualizováno 31.3.2023

Tak už to začalo 20.10.22

Vloženo: 20.10.2022, Uskutečněno: 20.10.2022, Stav tachometru: 51000 km, Zhlédnuto: 22x

Ahoj,
tak jsem se trošku posunul ve své stavbě SCRAMBLERA. Prodal jsem R6 a mam teda čas se pustit do svého projektu. Původně jsem to chtěl jen očistit a jezdit. Ale, zima je dlouhá přes léto sem na to nesáhl a tak jsem se rozhodl, to vzít od píky.

A když říkám od píky myslím opravdu. Jako¨, není problém to rozdělat, ale je potřeba to vymyslet tak aby to šlo složit. Všechno je celkem v klidu, motor zavezu Fíkovy do servisu, aby mi to zkontroloval a nachystal co je potřeba. Nechám převinout startér a motoricky to bude pravděpodobně cajk. Z mého pohledu největší průšvih bude všechno vyčistit.

Protože jak je to 40let stará motorka, a v životě na to nikdo nešáhl, takže všechno zamaštěné, špinavé a rezavé. Navíc všechny šruby sou rezavý atd atd. To bude velká tragedie :D. Uvidíme co z toho vznikne, kola vezu kámošovi na opískování, rám pořežu a navařím a dál se uvidí.

Problém bude i s elektrikou, protože všechno je extrémně steřelé a to je jediná věc, které fakt nerozumím. Naštěstí žádné složité jednotky, ale každá věc má sólo drát. Takže teoreticky to natahám všechno znovu.

Tak mi držte palce.

Ozzy_ (1148) napsal 16.11.2022 v 14:21

Drzim palce, at se dobra vec povede

Kubik19 30.11.2022 v 11:27

No zatím to vypadá tak, že to asi vyhodím ze skály :D protože jsem opískoval nádrž a ta je pomlácena tak, že se to z té skály muselo už jednou kutálet :D a to nemulím o tom, že je v ní díra :D

doucha (184) napsal 09.11.2022 v 18:47

Teď jsem to objevil hezky si hraješ. Elektriky se neboj. Všechny konektory si popiš a nafoť, pak to snadno nataháš nový. Tady toho není moc. Včas si naobjednej konektory, já na některý čekal 2 měsíce a dobře se podívej jestli součástí konektorů jsou i PINy , protože mi první várka přišla bez pinů
Hodně štěstí

Kubik19 10.11.2022 v 15:25

Děkuji moc :) jako na to, že jsem to nikdy nedělal, tak to docela jde. Je pravdou, že ta elektrika, tady není složitá. má to v podstatě 6 pojstek a to je vše. Světla, blinrky, startér a budík :D thats all

jiřus69 (11) napsal 20.10.2022 v 16:46

Obdiv, smekám a držím palce

Kubik19 21.10.2022 v 07:05

hehe díky :D dělám to poprve tak jsem na to zvědavy jestli to poskládám zpět :D

IvanDvoutakťák (5126) napsal 20.10.2022 v 09:55

Kubíku , prostě seš *hrdina*
Do renovace, či přestavby z TAKOVÉHO stavu jsem nikdy
nenašel odvahu se pustit ...

2 reakce

Kubik19 20.10.2022 v 12:22

Děkuji za dobře vybrané slovo :D ja osobně bych se spíš nazval jako blázen, nebo magor, nebo šílenec :D ale třeba to na jaro nastartuju a pojede to