Yamaha Tenere 700 (2019)

Vloženo 14.9.2019
Aktualizováno 5.5.2024

Modifikace zadního tlumiče Ohlins na Andreani Rally

Vloženo: 10.06.2022, Uskutečněno: 10.06.2022, Zhlédnuto: 98x

Proč jsem se rozhodl k výměně zadního tlumiče? Dozvěděl jsem se, že Andreani vyrobil zadní tlumič ve verzi Rally. Tato verze se montuje s kombinací +30 mm Andreani cartridge Rally, které na motorce mám. Rozhodl jsem se koupit tlumič, abych měl podvozek od jedné firmy a vše posílal do jednoho servisu.
Firma Andreani na trh přinesla tlumič, který se prodává hotový a jeho základ je Ohlins. Když jsem tlumič kupovat, nebyl skladem. Proto si firma Vangelas Corporation nechala poslat kit na modifikaci tlumiče Ohlins. Po modifikaci Andreani získáte větší délku tlumiče, tudíž vyšší zdvih a modifikaci tlumení, které zajistí enduro charakter tlumení oproti klasickému provedení.
Tudíž mám tlumič Ohlins YA 818 modifikovaný od Andreany na AG 2010 .
Jediné, co mi vadí, je umístění štelování přepětí. Jeho umístění na hadici a nad výfukem je nešťastné řešení. Tento problém budu brzy řešit a dám vědět, jak to dopadlo.
S firmou Vangelas Corporation jsem velmi spokojen. George vždy rád poradí a je vidět, že se v oboru doopravdy vyzná. Jakékoliv rady, úpravy a hlavně servis budu řešit v Brně u George. Já osobně můžu firmu doporučit .

Aktualizace 6.7.2022
Problém s hadicí jsem vyřešil výměnou za jednoduší řešení. Byly to sice finance navíc, ale je to pohodlnější a nemusím řešit, kam s hadicí. Vzhledem k tomu, že tento doplněk na tlumiči Ohlins s Tenérkou ještě nikdo nemá, tak jsem s motorkou musel do firmy Vangelas Corporation do Brna. Tlumič tam vyndali a hydraulické štelování namontovali tak, aby ničemu nepřekáželo. Vše proběhlo na počkání a bez problémů.
Test proběhl v terénu, kde jsem zkusil i nějaké skoky a zatím to vypadá, že se akce povedla. Pro jistotu to budu kontrolovat a při nějakém problému, napíšu aktualizaci. Štelováni na hadici není problém vrátit zpět.

Aktualizace 25.10.2022
S úpravou jsem najezdil asi 6000 km a zkouška proběhla na jedničku. Jezdil jsem hodně v offroadu, a to i s batožinou, takže testování bylo opravdu důkladné.

cong156 (8) napsal 14.09.2022 v 16:31+1

Sleduju tvé příspěvky. Víš, co chceš a děláš věci, co davájí smysl.

Dík za sdílení

1 reakce

Fasces
Fasces 17.09.2022 v 19:12

Ahoj, díky za sledování příspěvku. Jsem takový blázen, že musím stále něco zlepšovat a zkoušet. Vždy se to sice nepovede, ale většinou je to k lepšímu. Motorku jsem udělal k obrazu svému a to je paráda. Je radost na ní jezdit.
Koncem září jedu do Španělska a Portugalska, tak jestli budeš chtít, tak se mrkni na motorkanacestach.cz Už tam píšu nějaké informace o cestě a jsou tam i jiné cestopisy.
Měj se a kolama dolů

• ABS Off-Road Dongle, LSK

Česká firma LSK vyrobila dongle ABS se všemi funkcemi, které by Tenérka měla mít už od výroby. O produktu vím delší dobu. Jen jsem čekal, jak skončí zkoušky a testování funkčnosti. Když motorka stojí, dongle umí vypnout

Vloženo: 30.05.2024
    Uskutečněno: 30.05.2024
  • Motorka na cestách

Přátelé a kamarádi. Pro ty z Vás, kteří rádi cestují, posílám odkaz na stránky, které se tímto tématem zabývají. Cesty budu na stránky průběžně doplňovat a najdete tam i zajímavá videa z YouTube. Některá souvisí s cestop

Typ: Reportáž
    Vloženo: 27.09.2020
    Uskutečněno: 12.03.2024
  • Nové plasty a náhrada za karbon

Pokud se Vám nechce utrácet velké peníze za karbon, našel jsem jedno povedené řešení. Firma Camel ADV Product začala vyrábět některé plasty na výměnu. Konkrétně vím o bočních plastech a plastových krytech vidlic. V nabí

Vloženo: 22.02.2024
    Uskutečněno: 22.02.2024