BMW R 1250 GS (2021)

Vlastník DejvGSR
Vloženo 21.4.2021
Aktualizováno 6.8.2021

Vloženo: 23.05.2022, Uskutečněno: 21.05.2022, Stav tachometru: 6683 km, Zhlédnuto: 38x

Od 20.5. 2022 se v Nedamově na krásném přírodním koupališti opět konala akce MOTOEMOTION od společnosti Vintage Garage. Po obědě jsem se ženou a našim šmudlou vyrazili na Mácháč a na sraz Škodovek. K večeru jsem pak vzal bombarďáka a zajel na koupaliště do Nedamova. A opět jsem udělal dobře. Pohodová nálada, krásné kousky k pokoukání a možnost za mrzký peníz povozit se na kompletní řadě strojů Royal Enfield. Chvilku váhám a pak neodolám. Kolem půl sedmé večer sedám na Royal Enfield Continental GT 650.

První usednutí, je to trošku malé, ale nelze se divit, když přesedám z BMW GS. Za chvilku ale vše je tam, kde má být, a já startuji. Nádherný baryton z koncovek, jemný rozjezd, posed jak na závoďáku dávných časů. Vyjíždím z areálu a poprvé beru za plyn. V prvním okamžiku si říkám, že to nejede. Ale krásně sázím meziplyn, a ten nádherný zvukový doprovod mě začíná přesvědčovat, že to vlastně je akorát. Vyrážím na dubské zatáčky a dělám dobře. Užívám si závodního pocitu, nádherně jemného a až krémově měkkého motoru, jemné reakce na plyn, super meziplynů. Odehrává se opravdu velké divadlo, ale za zcela jiných rychlostí, něž jsem zvyklý. A musím uznat, že to zatraceně baví. Fakt mě to dostalo, super svezení. Motorku nerad vracím. Chvilku ještě lelkuji po kempu, čučím na ty stroje všude okolo a vyrážím ještě směr Doksy. Kolem deváté dorážím dom zcela spokojen.

nuna (0) napsal 29.05.2022 v 20:22

V té zelené sajtkáře je motor z Batmana!

elvis78 (140) napsal 29.05.2022 v 09:51

krásný stroje Než mi to na konci došlo, myslel jsem že sedláš triumph

SlimM (48) napsal 23.05.2022 v 06:22

Moc hezké.

• BMW Heritage TOUR 2024

Neodmítl jsem nabídky a přihlásil jsem se na heritage tour 2024 v CarTeku Praha 24.5. 2024. Na zkoušky byli připravení stroje BMW R18, R12 a R12 Nine T. Zaregistroval jsem se u dealera na motocykl R12 Nine T. Krásný kous

Typ: Reportáž
    Vloženo: 25.05.2024
    Uskutečněno: 24.05.2024
  • Baterie

Tak ten problém se startováním a vybitou baterií nebyl náhoda. Baterie prostě odešla, po nabití byla schopna startovat dva tři dny a pak konec. Koupena nová MOTOBATT MBTX12U.

Typ: Údržba
    Vloženo: 11.05.2024
    Uskutečněno: 11.05.2024
  • Šperky

Udělal jsem Géesu trochu radost a koupil jsem mu nějaký šperk řady options 719 - krásné frézované díly. Stupačky, řadičku a brzdovou páku. Nádhera. Ještě pak kryty chladičů. :-DD

Vloženo: 29.04.2024
    Uskutečněno: 27.04.2024