Suzuki GSX-R 750 (2011)

Vlastník Maršal_Malinovskij
Vloženo 20.4.2020
Aktualizováno 6.2.2024

Vloženo: 01.12.2021, Uskutečněno: 18.07.2021, Zhlédnuto: 15x

Na neděli byl naplánován výlet do Telče na pizzu...ale nejdřív trocha kultury a poznávání dalších zajímavých míst.
Jako první navštěvujeme rozhlednu Rýdův kopec. Téměř k rozhledně vede celkem slušná cesta, ovšem na začátku je zákazová značka pro motorová vozidla. Takže dodržujeme tento zákaz a jdeme pěšky. No nějak nechápeme proč se tam nesmí, byl to cca 1,5 km dlouhý pochod tam a 1,5km zpět, navíc zkrácený přes louku, protože to bylo fakt na dlouho a tolik času zase nemáme...Rozhledna je velice zajímavě řešená s dvojitým schodištěm, takže se nám lepší nálada...Když dojdeme k motorkám, tak stejně jedem udělat fotku co nejblíž to jde, protože ten zákaz je na palici. Fakt by mohl někdo občas přemýšlet. Za tu dobu než jsme tam došli, pobyli chvíli na rozhledně a šli zpět tak tam bylo úplně prázdno. Což byla víc než hodina!!! A byla neděle volný den a krásné počasí.

Druhý a hlavní cíl, kromě pizzy, byl hrad Landštejn.
Parkujeme na oficiálním parkovišti pod hradem za 20 Kč na celý den a vydáváme se k hradu, který je jen pár desítek metrů od parkoviště. Tady je vidět, že kam se dá zajet autem, tak tam je plno lidí, tam, kde se musí jít pěšky bývá prázdno. Jinak Landštejn je krásný hrad a stojí za návštěvu.

Z Landštejnu míříme na rozhlednu Oslednice kousíček za Telčí. Je z ní krásně vidět právě na celou Telč.

A nyní už konečně vytoužená pizza na náměstí. Parkujeme jako obvykle před vstupní branou na náměstí a jdeme k naší teď už oblíbené pizzerii. www.pizzeriaitalia.cz
Po nadlábnutí valíme dál, čeká nás poslední bod tohoto dne a to rozhledna Čermákův vrch. Parkuje se kousek od ní a je z ní celkem slušný rozhled po kraji.

Předchozí kapitola:

Milan1963 (278) napsal 04.12.2021 v 14:08+1

Pěkné,mám to nedaleko. Jen ta rozhledna u Děbolína - skoro v rovině, ale zase proč ne ?

1 reakce

Maršal_Malinovskij
Maršal_Malinovskij 06.12.2021 v 21:49

Náhodou bylo z ní dobře vidět?a i procházka nebyla špatná ?

• Mototrip #21 - Zřícenina hradu Chlum, střed ČR, dvě pří

Protože sobotu jsem věnoval zajíždění nových kol na mé silniční střele z přelomu století/tisíciletí :-$, rozuměj, nový ráfky na silniční kolo , tak na moto výlet připadla neděle. Tentokrát se přidala kamarádka Martin

Vloženo: 10.05.2024
    Uskutečněno: 28.04.2024
  • Mototrip #20 - První výlet roku 2024. Sochy, lom, pomní

Rok 2024 začínám kratším kolečkem směrem na sever, k Hořícím. Vyjíždím dříve, abych se stihnul vrátit na boj českých holek o bronzovou medaili na MS v hokeji žen v americké Utice. I když to nedopadlo, holky skončily po n

Vloženo: 17.04.2024
    Uskutečněno: 14.04.2024
  • Mototrip #18 - Nová motorka, cesta do Telče na pizzu a

Předposlední výlet v sezóně 2023. Výlet do Telče na pizzu a prohlídka zámku, která opět nevyšla, protože jsme přijeli později a v mimosezónní době, stejně tak jako zámek v Jaroměřicích nad Rokytnou. A jak již bylo naznač

Vloženo: 02.01.2024
    Uskutečněno: 13.10.2023