BMW R 1200 GS Adventure (2007)

Vlastník FaktNeníCoŘešit
Vloženo 11.4.2021
Aktualizováno 13.9.2022

Pneumatiky na zimu Mitas E-07+

Vloženo: 14.10.2021, Uskutečněno: 14.10.2021, Stav tachometru: 77278 km, Zhlédnuto: 20x, Firma: FIRMA:Rockart (Liberec 3)

Edit 07. 02. 2022
Najeto celkem 3260 km, úbytek vpředu 1,2 mm, úbytek vzadu 3,7 mm

Edit 18. 11. 2021
S pneu jsem po prvních seznamovačkách spokojenej. Naprosto. Pravdou zůstává, že málo prší. Ale, začátkem listopadu jsem v pohodě absolvoval v dešti cestu Praha - Albrechtice v Jizerských horách. Zpátky jsem jel bez deště na mokru, mimo dálnici a cesta trvala bez spěchu 2 hodiny, takže žádná zdržovačka. Pneumatiky drží pěkně, ohřátý jsou docela brzy.
Po ujetí 1600 km ubyl vzadu vzorek o 2 mm, vpředu je stejný, jako na nových.

Pročetl jsem spoustu diskuzních fór, abych se alespoň trochu pokusil nastudovat zkušenosti zdatnějších motorkářů. Otázka zní: "Co obouváte na zimu"?. Odpověď: Michelin, Pirelli, trny ze šroubů apod. Takže mi nezbylo, než se vydat cestou pokus-omyl. Ani prodejci na tom nejsou líp. Podařilo se mi dohledat, že existují dvě směsi pneumatik. Letní a celoroční. A že celoroční se označují M+S. Je hodně prodejců pneumatik, málokdo ale uvede plnou specifikaci pneumatik, které prodává. Jsou i obchody, v jednom jsem koupil Mitasky, který zrovna u Mitasek označení uvedli, ostatní pneumatiky mají většinou maximálně s označením základních rozměrů, už ale neuvádějí další parametry, který můžou bejt pro někoho důležitý. Například pro mě, protože chci mít pneumatiky pokud možno podle TP. Zvláště pokud mě čeká technická.

Takže! Obul jsem Mitas E-07. Na zkoušku. Včera jsem přezul a vyvážil přední, dnes zadní. Včera jsem za deště nepoznal rozdíl oproti Metzeler Tourance. Dneska jsem zalitoval. Při rozjezdu do kopce na dlažbě mi zadní pneumatika prokluzovala, jak jsem ještě nezažil. Trasu znám a protože dlažba + voda + zatáčka je pro mě pořád vykřičník "opatrně!", jel jsem podle mého názoru stejně, jako kdykoliv předtím. I ve větším chladu, za deště (dnes bylo jen mokro). Brutál. Pořád doufám, že jsem se "jen moc rozvášnil" a moc za to zabral. Zítra to zkusím znovu, ráno bude chladno.

Podotýkám, abych se vyhnul zajíždění nových pneu, zlehka jsem před nazutím obě gumy obrousil.

Zdenekkkkk (22) napsal 30.10.2021 v 16:38

Ahoj Lukáši
Zkus pirelli scorpion rally STR. Perfektní guma a má M+S. Na suchu i vodě předvádí neskutečný věci, suchý šotoliny taky bez problémů.

2 reakce

FaktNeníCoŘešit 04.11.2021 v 11:32

Čau Zdenku, dík, vypadaj dobře, vzorek tak akorát. Třeba je zkusím příště. Jen nevím, jestli to bude nutný. Nakonec jsem s Mitaskama naprosto spokojenej. Mám na nich ujeto 960 km a líbí se mi čím dál víc. Až se trochu začínám bát, abych to někde nepřehnal. Co si doslova užívám je jízda mimo silnici. Schválně nepoužívám termín terén, ale proti Metzelerkám, který jdou do smyku už na vlhký trávě, je to paráda.

callowsick (465) napsal 15.10.2021 v 09:36

kdysi jsem zimu projezdil na DR650 obutý do E09 a bylo to pěkně čitelný. E07 mi naopak dělala takovej divnej pocit ustřelování do boku (směr desénu? placebo? nevím).

2 reakce

FaktNeníCoŘešit 19.10.2021 v 23:29

Jo, mám stejný pocity. Jsem docela rád, že to slyším i od někoho jinýho. E09 jsem myslím vyloučil kvůli rychlostnímu indexu, co mám v techničáku. Jinak bych je vzal. Chci zkusit trochu do terénu. Ale, v březnu jdu na technickou, tak jsem chtěl koupit něco, s čím mě nevyhoděj.

KAWAHAB (2) napsal 15.10.2021 v 09:27

K tématu Ti uvedu ještě info ohledně provozního tlaku.Velká část těchto pneu je konstrukce diagonál,tudíž tvrdší v bocích. Pokud je to huštěno jak radiálka je to jak puk .. Na zimu (grip) - 3 .. i -5 desetiny. Odvíjí se od provozní váhy.. Kupříkladu foukám, váha stroje 160 kg Př : 1,5 Z : 1,4.. 210 kg Př:1,7 : Z:1,6 bez haltrů.. Pneu se Ti i více ohřívají vlivem větší deformace a máš víc přilnavosti. Vždy je to něco za něco.. Máš větší grip za větší spotřebu pneu a menší odezvu v řízení

1 reakce

FaktNeníCoŘešit 19.10.2021 v 23:31

díky díky, budu zkoušet. Moto váží 250, jezdec 100, uvidím, co to snese

FaktNeníCoŘešit (0) napsal 15.10.2021 v 08:10

To KAWAHAB: Díky, budu na to myslet. Minulej rok jsem svou první motosezónu jezdil na Metzeler Tourance. Celou zimu jsem jezdil jak připos... a na jaře jsem si připadal, že na to lezu poprvé. Tak uvidím. Mitasky jsou dost diskutované téma, jsou oblíbený i v zahraničí, říkal jsem si, že je taky zkusím. Za 4000,- je to přijatelnej pokus.

KAWAHAB (2) napsal 14.10.2021 v 23:59

Od mitasu sem v zimě jel E-9 a do +2 stupně dobry(nebavíme li se o terénu)....Na tvoje zimní radovánky bych volil něco od hindenau při menším nájezdu /měkčí směsi=větším gripu/

• Seřízení ventilů

Dneska jsem seřizoval ventily. Motorka je šťastná. Já taky!

Vloženo: 01.11.2023
    Uskutečněno: 31.10.2023
  • Zadní brzda čištění, desky

Zadní destičky se podivně rychle ubrousily. 18 tisíc km mi připadá málo. Buď teda byly špatný (golfren.cz), nebo brzda přibržďovala. Takže třmen dolu, rozebrat, vyčistit, pohyblivý díly přeleštit, nový desky, tentokrát B

Vloženo: 21.09.2023
    Uskutečněno: 21.09.2023
  • Olej motoru, olej koncáku

Po 10 tisících. Rutina. Jediná změna je nový vypouštěcí šroub a těsnění.

Vloženo: 18.09.2023
    Uskutečněno: 18.09.2023