Yamaha FZ1 Fazer (2007)

Vlastník key
Vloženo 23.8.2021
Aktualizováno 29.5.2022

Vloženo: 10.10.2021, Uskutečněno: 10.10.2021, Stav tachometru: 51400 km, Zhlédnuto: 15x

Tak po koupi je potřeba nechat trochu moto prohlédnout od někoho, kdo ví. Prodávajícím se většinou nedá věřit, takže ať tvrdí, že olej je tam právě 100 km, stejně je potřeba to vyměnit :). Servisák vyměnil znovu i chladící kapalinu, že se mu nezdála - a to je pravda, to, co z toho vylil, je jakási tmavá srajda a rozhodně to už nevypadá, jak ten krásný žlutý motocool, co jsem tam nedávno nalil. To už je podruhé, co to takhle vypadá, takže Motocool už brát nebudu. Jestli tohle někdo čte, tak mi klidně písněte, co za chladící kapalinu lejete, abych se poučil.
Podvozek cajk, max cca 155 koní při 12190 otáčkách, cca 100 Nm při 8366 ot/min. Tragickej byl vzducháč, který byl "custom" a pouštěl všechno do airboxu. A taky pod 6k otáček je fakt bída jezdit, protože celý je to laděný na okruh a teprve od 6 tisíc to jede. Do 6 je směs chudá až hanba, tak proto se tomu dole nechce.
A po zjištění, že je tam stále stará verze rotoru alternátoru to bude ještě jednou muset na návštěvu na výměnu.

context (7) napsal 11.04.2022 v 10:08

chladící kapalinu jsem dával motorex a jsem spokojený i po 5-ti letech provozu je stále krásně čistá a olej dávám taky motorex 10w 40 Top speed

• Výměna motoru aneb jak říkala Jolanda: "Hodně budeš něk

Jedeš se projet, všechno jak má bejt a najednou to přijde: nejde podřadit a až napotřetí tam to podřazení padne, pak další pokus s podřazením a skočí tam dva kvalty dolů zaráz. No nechceš to, ale je ti jasný že řazení ti

Typ: Odborný servis
    Vloženo: 02.06.2024
    Uskutečněno: 02.06.2024
  • Výměna oleje

Tak a je tu zase výměna, kterou jsem si sliboval jen po pár stovkách km, kvůli proplachu motoru. Žádný problém nikde, jen jsem prostě chtěl. :) Jo a na olejový filtr jsem dal silný neodymový magnet. Nevim, jestli něco zm

Typ: Údržba
    Vloženo: 27.03.2024
    Uskutečněno: 27.03.2024
  • Výměna oleje a oprava zadního nosiče

Todo upravit najeté km. Tak se zase našel čas na údržbu. Baterka ven a nabít, výměna oleje za zbytek 5100 od Motulu, který tam bude na pár stovek km a bude sloužit na výplach, protže zřejmě 300v dost rozpouští usazeniny

Typ: Údržba
    Vloženo: 08.01.2024