Honda XRV 750 Africa Twin (1997)

Vlastník Pudas
Vloženo 20.3.2014
Aktualizováno 3.11.2016

Vloženo: 07.09.2021, Uskutečněno: 07.09.2021, Stav tachometru: 70500 km, Zhlédnuto: 14x

Áfa delší dobu stála a nebyl na ni čas. (žena,děti, dům...) prostě priority se na nějakou dobu přesunuly. Áfa je už 3 roky bez technické a už jsem dost přetahoval servis s tím že na to není čas/peníze.
Každopádně letos jsem konečně obědnal všechny díly, po večerech ji dávám dohromady a už se těším až se zase svezu.
souhrně co bylo potřeba:
- komplet brzdy
- řetězovka
- spojkové lanko a přítlačné pružiny
- výfuk (original se rozpadal a ladak co k tomu byl není homologovaný)
- olej do vidlí
- olej do motoru
- seřízení ventilů a synchronizace karburátorů
- osa předního kola
- a nějaká kosmetika (plexi, něco málo elektriky, zrcátko co se nebude třepat a bude v něm vidět dozadu, plasty...)

snad toho nebude víc.

zvar (0) napsal 17.09.2021 v 14:08

To je paráda! Už som sa bál, že sa k nej nevrátiš, že už nebudeš jazdiť.
Tak nech si čo najskôr zase zajazdíš.

1 reakce

Pudas
Pudas 26.10.2021 v 13:48

jo hraju si s tim po vecerech, technika uz je skoro hotova jeste budu muset jednou procistit predni brzdovou packu, nema to spravny tlak a nevraci se jak ma. A synchro karburatoru, pri castecnem plynu to je takove cukave. Zatim to mam jako zenovou aktivitu na zimni vecery.

Juraj22 (170) napsal 07.09.2021 v 17:01

No pěkný.....
Ale jak vidím, tak jsi asi všechno zládl sám, tím pádem peníze "jen" za materiál.
Jestli to není tajný, kolik si v tom zahučel.....???

1 reakce

Pudas
Pudas 26.10.2021 v 13:46

Ahoj, tajne to neni, pres 30k za material. Nejvetsi polozky byly homologovany vyfuk, retezovka a komplet brzdy. Jeste me ceka oprava plastu a nejake lakovani.

• dokonceni servisu a STK

Servis dokoncen. Udelal jsem STK a muzu vyrazit na vylety.

Typ: Údržba
    Vloženo: 04.05.2022
    Uskutečněno: 02.05.2022
  • Olej do vidlí

Takže po nějaké době a pár pokusech bych se rád podělil o zkušenosti s olejem ve vidlích zkušenosti napíšu chronologicky. Testoval jsem 7,5W,10W,15W 2014 - 7,5W/originální pružiny - výrobcem doporučený olej, super na

Typ: Údržba
    Vloženo: 06.04.2017
    Uskutečněno: 06.04.2017
  • Už jede!!!

Vrrrčí . . . V neděli se mi podařilo poprvé nakopnout motor a dneska jsem ji poprve projel :-DD Z počátku byl problém s dodávkou benzínu, ale kluci na africatwin.cz mají super techbox. Tam jsem našel návod jak pustit

Typ: Oprava
    Vloženo: 06.05.2014