Honda NC 750X (2014)

Vlastník skurt
Vloženo 16.7.2018
Aktualizováno 16.7.2018

Vloženo: 20.08.2021, Uskutečněno: 12.08.2021, Stav tachometru: 78000 km, Zhlédnuto: 121x, Firma: oleje.cz

Nic světoborvného.
Olej a filtr jsou stejné, jako v posledním záznamu, kde jsem olej měnil a zároveň stejné s tím, co říká servisní manuál.

Mám takové tušení, že když mi měnili olej v servisu, tak tam nalili nějaký jiný. Snad se pletu. Ale jako prevenci, si už nehodlám nechávat měnit olej od někoho jiného. Zas tak těžké to není a budu si jistý, co mi tam plave.

Nicméně z nakonec úspěšné výměny, které předcházelo jen asi půl hodiny hrozného kurvování, loket otlučený o zem a lehká spálenina od výfuku...plyne jedno ponaučení.
Hiflo filtry dělají dvě verze každého filtru. Obyč a racing. Jsou mezi nimi právě dva rozdíly.
Taky tipujete, že jeden rozdíl je, že racing asi bude propouštět olej štědřeji? Pokud ano, jako já, tipujete blbě.
Ty rozdíli jsou cena a matka na předku filtru.
Pokud o tomhle někdo náhodou nevíte - nekupujte si ty bezmatkové filtry. Pak budete shánět klíče na filtry, větší sikovky a nedej bože ještě větší složitosti.
Vykašlete se na to a kupujte filtry s matkou. Až je budete sundávat, sudáte je klíčem a za minima úsilí.

• STK

Protože mi v servisu pověděli, že nemám platnou STK (ano, tak zodpovědný jsem), došel jsem si pro ni. Dělal jsem ji u STK Královo pole v Brně. Bývá tam narváno, ale tentorkát jsem byl na místě prohlídky sám, v čekárně

Typ: Reportáž
    Vloženo: 24.06.2023
    Uskutečněno: 23.06.2023
  • Velký servis 2023

Odvezl jsem svou Aryelu zase do René moto u Blanska. Klukům to tam trochu trvá, ale jejich práce se mi zdá dobře odvedená, nědělají žádné vofuky a dá se s nimi slušně jednat. Co jsem po nich chtěl: - Velký servis (t

Typ: Odborný servis
    Vloženo: 09.06.2023
    Uskutečněno: 09.06.2023
  • Důvod dlouhé pauzy

Dlouho jsem sem nic nezapisoval, kvůli špatné zkušenosti s Autorizovaným serisem v Brně. Měl jsem tam motorku na velkém 12k km servisu a když mi ji vrátili a já na ní dojel třeba 7km dom (po rychlostní cestě), tak se mi

Typ: Reportáž
    Vloženo: 09.06.2023