Honda CBR 1000RR Fireblade (2012)

Vlastník Kubik19
Vloženo 2.3.2021
Aktualizováno 12.6.2022

Vloženo: 07.07.2021, Uskutečněno: 07.07.2021, Stav tachometru: 30000 km, Zhlédnuto: 17x

Ahoj,
tak jsem se konečně dočkal a po 6 letech sem se dostal do fáze, kdy si můžu dovolit jet na okruh. A tak jsem se s parťákem rozhodli, testnout naše skillz.

Vyrazíme ráno, jezdí tam totiž Paťas Homola a jeho super agentura, tak se pokocháme a pak pojezdíme. Motorky nakládáme do dodávky a táhneme spoustu zbytečných věcí (to ale víme až v 8 večer po doježdění). Na drom v pohodě, žádný covid pa(i)ss nepotřebujeme. Zaparkujeme někde daleko ať si nepřipadáme jak chudí příbuzní a jdeme na to kouknout. Kromě, Paťase tady jezdí ještě nějaké německá agentura Action bikes. Takže, je to jedno báwo, ducati a aprilie vedle druhé. Radost pohledět.

Hodinu před jízdou se jedeme zaregistrovat a zjištujeme, že s námi ve skupině jede dalších 30 motorek (docela se toho bojím, tolik motorek). Vytáhneme motorky, zahřejeme, nachystáme a jdeme na to.

"Chytře" se řadíme až na konec startovního pole. První kolo opatrně, ovšem stejně předjíždíme prvních pár jezdců. Mam docela strach, protože naposledy co sem tady byl na šestce jsem sebou lištil a pak rok na tom neseděl. Každopádně pomaličku přidávám ala racemood on.. Moje cbrko, jede jak z praku, docela to i brzdí. Jezdím většinou dvojku, trojku na cílovce 4. Co si uvědomuji nejvíc, potřebuju rychlopal a quickshifter. Tělo mě bolí, kolena padají a jeden loket málem taky. Kdybych se nelekl týpka co najednou změnil stopu. Čas 2:33 nízkych. a tak z a první drom jsem šťastnej.

Rozbitej jak cikánská hračka nastupuju do druhéé jízdy., tentokrat opět poslední. Pozitivní je, že mě minule nikdo nepředjel a tak si trošku věřím. Už se tolik nerozkoukávám a musím říct, že i když K3zadek K2předek nemám nahřáté tak do františka se dá naletět fakt slušně. tentokrát mi vyšlo jen jedno slušný kolo 2:27 vysokých ale, měl jsem rozjeto mnohem líp, ovšem traffic mě trošku zbrzdil a tak opravdu nejlepší 27.

Jsem extrémně šťastný, že jsem to přežil ve zdraví, i moje hondice a hlavně mě to tak extrémně bavilo, že chci brzo znovu. 9.8 jedu na další veřejnost a v září bych chtěl zkusit nějakou agenturu. Tak uvidíme.

Sportu zdar a okruhům zvlášť

PS: pro pobavení jedno "rychlejší" kolo. POV

IvanDvoutakťák (5130) napsal 10.07.2021 v 10:16+1

Ještě bych zareagoval na Tvoji zmínku o pádu se *šestikilem* v Brně,
že *mojí zatáčkou* se stala v r.1979 v tréningu na Přebor ČSR-B
jedna z těch "legendárních" v Životicích naTěrlickém okruhu. Za deštíku
moje Suzi TR350 jela *jak voheň* a tak jsem *pozapoměl*, že v Životicích
v *té následující druhé*, téměř shodné, se i za sucha jezdí "pomaleji"
a než jsem se nadál jel jsem po trávě směr zeď baráku ...
Že mně *to na trávě ulítlo* než jsem se nadál o tom žádná a byla to vlastně
moje klika, že jsem nedopadl podobně jako Jura Mrkva Sr , kterej tam
i za sucha jezdil podstatně rychleji a s tou zdí se *trochu seznámil* ...
Fotka té *mojí zatáčky* je z Těrlicka o mnoho později,
kdy se už jezdilo v opačném směru .

1 reakce

Kubik19 11.07.2021 v 20:00

Myslím, že každý má svou zatáčku :D. Ale, to nevadí o tom ten "náš" sport taky je. Já obdivuju všechny, kdo závodí na přírodních okruzích. Je to neskutečný blázinec. :)

IvanDvoutakťák (5130) napsal 09.07.2021 v 14:06+1

První "peklostroj" - vlastní stavba

"Peklostroj" detailně - maximálka málem ilegálních 90 ...

Příprava na první řidičák - představení ve správném pořadí :
*bezpapírovej* 50+kg pejsek Barney, registrovaná GN125
a pak teprve Matěj ...

"Druhej řidičák" už s DR400 ...

IvanDvoutakťák (5130) napsal 08.07.2021 v 12:18

Zdarec , Kubíku
I mně potěšilo, že sis to *v Brně* užil
Zaujala mně Tvoje kamera, předpokládám že na přilbě(?), jednak žádnej "třas"
a zvuk motoru JEN MÁLO rušenej *větrem*
Než jsem zdravotně*upadl*,pořád jsem vymejšlel,jakou kameru,abych zaznamenal
jízdu na Gammě , ale ta hranatá GoPro "krabička" na přilbě nepřipadala v úvahu .
Mezi parametrama těch kamer co mají tvar válečku (na přilbě naboku ve výši očí,
aby to opravdu byl zážitek *řidiče*) jsem se ztratil a ty prachy nechtěl vydat za něco,
z čeho bude slyšet hlavně HLUK vzduchu .
No a teď už je to fuk .
Libereckej vnuk Matěj včera *lítal* na dromu ve Vys.Mýtě coby greenhorn na agenturou půjčeným pitbajku TAK JAKO TY končil vyšťavenej,ale max. spokojenej,že se mezi těma pitbajkerama co jezdí celej ten seriál a*Mejto* už mají v malíku,dostal do první poloviny výsledkovky, ALE HLAVNĚ pod 1:00:00, když matadoři tal "lítají" i nízkých 0:50:00 ...

3 reakce

Kubik19 09.07.2021 v 12:09

Ahaa ahaa,už to chápu. Tak letos, se vozíš na Gammě hodně doufám! Je to krásný stroj a k tobě se vyloženě hodí. Doufám, že se brzy potkáme. 9.8. jedu opět do brna na jízdy veřejnosti, takže kdyby si měl cestu tak se určitě zastav! Matěje Dvořáka znám, tvého Matěje snad poznám. .) Měj se hezky a buď zdráv co to nejvíc jde! :)

NiLu (127) napsal 07.07.2021 v 16:46+1

Super, počasí vyšlo, parádní fotky a i videjko. Ať se daří i na dalších jízdách.

3 reakce

Kubik19 07.07.2021 v 21:30

byla

• Loket a poslední jízdy veřejnosti

Tak jsem vyrazil na poslední jízdy veřejnosti. Já vím, poslední se neříká, ale když mě ten provoz tam tak s..., že to ani nejde. Navíc ti lidé neumí ani držet stopu a pak je to o hubu. A tak jsem se rozhodl, že na spz ka

Vloženo: 25.05.2022
    Uskutečněno: 25.05.2022
  • První 25minutovka Brno 2k22

https://youtu.be/pLzHRkHyglE Tak jsem včera vyjel letos poprvé na okruh v Brně. Celek den poprchalo a bylo 14-16 stupňů. Nakonec teda klapla jediná 25minutovka, ale i tak jsem si to mega užil. Není to žádná výhra po

Vloženo: 07.05.2022
    Uskutečněno: 07.05.2022
    Tachometr: 32000km
  • Servis time 2022

Deník motorky: Tak jsem se pustil do servisu před sezónou 2022. Letos jsem to teda vzal, zase z gruntu. V první řadě motorka odjela k FIKmoto. Svíčky, rozvody, ventily, K&N vzducháč, quickshifter od rolingera (gp řaze

Typ: Odborný servis
    Vloženo: 25.01.2022