BMW R 1250 GS (2021)

Vlastník DejvGSR
Vloženo 21.4.2021
Aktualizováno 6.8.2021

Vloženo: 12.05.2021, Uskutečněno: 09.05.2021, Stav tachometru: 652 km, Zhlédnuto: 158x

Moto oblečení
Při koupi BMW jsem měl už jen starou cross přilbu. Vše co jsem měl, jsem prodal. Takže bylo nutné se poohlédnout po nové výbavě. Původně jsem chtěl oblečení BMW 2020 edice 40 let, ale už na začátku roku bylo vše vyprodané a prý se už ani nebude v tomto dizajnu ší t. No jenom jsem kroutil hlavou. Poohlížel jsem se jinde, ale barevně mi to nějak nesedělo. Tak jsem kouknul k PSI a zkusil konfigurátor. A cena také nebyla děsivá, takže rozhodnuto, adventure oblečení v mnou požadovaném dizajnu od PSI.
Vše ostatní – boty, rukavice a helmu jsem bral přímo od BMW.

Začnu rukavicemi, jedná se o GS Rallye 2020 černé, velikost 9-9,5.

Dobře sedí, pohodlné, výborný cit a dobře větrají. Ale po cca 5-ti hodinách jízdy jsem zjistil, že mi koneček palce tlačí na nehet a to tak, že mě bolel palec u kořenu nehtu. Ale jsou úplně nové, snad to povolí, je tam kůže a já musím ostříhat nehty.

Boty - cestovně-enduro boty BMW Venture Grip GTX, černé.

Přestože mám normálně nohu 43 až 44, v tomto případě bylo nutné vzít 45. Přezky jsou celoplastové, provedení pěkné. Boty celokožené s membránou GORE-TEX. Po prvním nazutí tuhé, chůze robota, po celodenním ježdění začínají povolovat a zdají se poměrně pohodlné. Řazení také v botách jde. Údajně ale mají být velmi pohodlné. No uvidíme po první sezóně. Jinak je v nich teplo, ale to ve všech botách tohoto typu.

Přilba - BMW GS Carbon Evo Night Black.

Všechny přilby jsem měl vždy velikost M, Schuberth C4 pak už L, a tuto přilbu mám dokonce ve velikosti XL a sedí velmi dobře. Mám však problém s tvarem hlavy , kromě přilby HJC mě všechny přilby tlačí z boku na zadní straně hlavy cca po hodině až hodině a půl. A přilba BMW není výjimkou. Tak snad si také sedne. Jinak je velmi pěkně provedená, v čelním směru i se štítem aerodinamicky klidná. Celkem nízký hluk, štít je ale někdy slyšet. Velmi dobře větrá, ne tedy jak C4, ale pokud otevřu bradový otvor a na hlavě, tak je to cítit a poznat. Takže spokojenost. Navíc je vybavena systémem Multi-directional Impact Protection System (MIPS). Inovativní systém omezuje při nárazu rotační pohyb hlavy a snižuje tak riziko poranění mozku.

Oblečení PSI Hubík - KONFIGUROVATELNÝ TEXTILNÍ KOMPLET - bundu SIRIUS a kalhoty HADAR.

Doba Covidová, takže konfigurátor a domácí měření. Ale mají to pěkně udělané včetně videí s návodem měření pro jednotlivé partie těla. Super. Obleček za dva měsíce došel poštou, a musím uznat, že sedí perfektně. Absolutní spokojenost i po devíti hodinách v sedle. Provedení velmi dobré, kvalitně ušité. Jinak mám základ doplněný tepelnými vložkami. Časem pak k tomu pořídím ještě jejich nepromoky. Zde je video popisující vlastní oblek a jeho funkce.

Vyjížděl jsem v devíti stupních, pohoda. Následně už teplota atakovala třiadvacet za jízdy a já otevřel větrací otvory. Fungují dobře. Prozatím velká spokojenost, dizajn ladící k motorce včetně loga BMW na pažích.

elvis78 (140) napsal 14.05.2021 v 19:30

PSI je prý kvalita, brácha má kombinézu od nich. Umí to
Vypadá to pěkně. Já budu ještě nějaký čas jezdit v odrbaných hadrech W-tec a s polorospadlýma botama probiker

JirkaCL (10) napsal 13.05.2021 v 09:33

Hmmm,Fešák

NiLu (127) napsal 12.05.2021 v 21:40

Moc pěkně sladěno, tak pak ještě fotku na moto a bude to komplet.

• Kufry BMW Vario + tašky Lojzo

Lenost, prostě jednoduše lenost. Systém kufrů Touratech je skvělý, krásný, funkční. Ale, montáž lešení, druhý klíček... S kufry vyrážím jednou v roce, pak prostě nalehko. Prodal jsem systém Touratech a koupil kompletně V

Vloženo: 30.05.2024
    Uskutečněno: 27.05.2024
  • BMW Heritage TOUR 2024

Neodmítl jsem nabídky a přihlásil jsem se na heritage tour 2024 v CarTeku Praha 24.5. 2024. Na zkoušky byli připravení stroje BMW R18, R12 a R12 Nine T. Zaregistroval jsem se u dealera na motocykl R12 Nine T. Krásný kous

Typ: Reportáž
    Vloženo: 25.05.2024
    Uskutečněno: 24.05.2024
  • Baterie

Tak ten problém se startováním a vybitou baterií nebyl náhoda. Baterie prostě odešla, po nabití byla schopna startovat dva tři dny a pak konec. Koupena nová MOTOBATT MBTX12U.

Typ: Údržba
    Vloženo: 11.05.2024