Honda CRF450L (2018)

Vlastník Peza54
Vloženo 22.11.2019
Aktualizováno 22.11.2019

Vloženo: 26.01.2021, Uskutečněno: 26.01.2021, Stav tachometru: 5019 km, Zhlédnuto: 46x

Celou dobu, co jsem majitelem hondy crf 450L, jsem stále přemýšlel jak pro svých konečných 173cm dostat sedadlo motorky ve výšce 94cm o nějaký cm níž. Napadaly mě různé možnosti, zkrátit centrál, přeplést zadní kolo z 18 palců na 17, snížit výplň sedla, popustit přední vidlici, příp.sehnat delší kosti do přepákování, což se mi jevilo jako nejjednodušší a hlavně vratné řešení. Trochu jsem zagůglil a objevil od výrobce Zeta dokonce kosti stavitelné do 5 poloh snížení po 5mm a 1 polohu zvýšení o 5mm. Několik dní jsem váhal, vypadaly hezky, ale cena už tak hezká nebyla, 4.199,-Kč je docela dost. A tak jsem to stále přežvýkával, kalkuloval a po zdůvodnění si, že truhla nemá kapsy, jsem do toho praštil.
Dodávka super rychlá, kosti doma, tak jsem se do toho pustil. Po vzoru Dejva jsem se rozhodl, že zároveň zkontroluju promazání přepákování. Rozebral jsem to včetně kyvky, zjistil, že to při montáži neošidili a promazali, pro jistotu přidal osvědčenou A00 a poskládal to už s novými kostmi, které jsem nastavil na nejnižší možné snížení, tedy o 25mm (na výšce sedla). Celý nedočkavý sundal Hondičku ze stojanu a ejhle, opravdu je nižší, hups do sedla a skutečně mám lepší stabilitu a lépe dosáhnu na zem. Teď už jen zbývá vykoušet to v provozu. Mám z toho velmi dobrý pocit a vynaložené peníze mě už netrápí. Výsledku bylo dosaženo. Už dříve jsem o 1,5cm popustil předek v brýlích (níž to nejde nejen kvůli řidítkám, ty by se daly zvednout, ale vidlice mají omezený prostor pro sevření v brýlích a dále při plném propérování je riziko, že by přední kolo mohlo chytat o blatník.) Teď už čekám jen na příznivější klima.

karelsychra (0) napsal 16.07.2022 v 19:51

Něco takovýho se chystám provést svojí CRF250, kit jsem našel jenom na aliexpresu za ceny do 1500Kč, tak snad to bude fungovat stejně dobře. U předku je to jasný, tam to moc sundat nejde. Dík za inspiraci.

rudirt (46) napsal 27.01.2021 v 10:51

Dobrá práce, mládenče!!!

1 reakce

Peza54
Peza54 27.01.2021 v 13:42

Pane kolego, děkuji za uznání a propo, ten Pařez je nádhernej, jako nový. Petr

• Menší rozeta, bezkroužkový řetěz, servi a Afrika-bomba

Řetězové kolečko 14z na CRF 450L stále není k dispozici. Tak jsem šel jinou cestou, objednal zadní rozetu 48z (původní má 51z) a v neděli 9.8.2020 ji přehodil. Přitom jsem zjistil, že původní kroužkový řetěz (pravidelně

Typ: Odborný servis
    Vloženo: 12.08.2020