Yamaha Tenere 700 (2019)

Vlastník Fasces
Vloženo 14.9.2019
Aktualizováno 5.5.2024

Vloženo: 14.11.2020, Uskutečněno: 14.11.2020, Zhlédnuto: 115x

Výfuk jsem měl v plánu už delší dobu a čas pro výměnu konečně nastal. Musím říci, že jsem na první dobrou překvapen. První poslech při nastartování je skutečně hodně dobrý. V balíku dostanete výfuk, spojovací trubku, dvě péra na spojení potrubí a tlumivku. Montáž není složitá, jen nezapomenout vyndat teflonové těsnění z originálního výfuku. SCORPION je o dvě kila lehčí a menší. Začnu jezdit bez tlumivky a určitě potom dám aktualizaci příspěvku.
Výkonový rozdíl - OEM 62,19 KONÍ, SCORPION 64,57 KONÍ, ROZDÍL +2,4 KONÍ
Váhový rozdíl - OEM 4,88 KG, SCORPION 2,97 KG, ROZDÍL -1,91 KG
V odkazu video montáž
Yamaha Tenere - SCORPION exhaust

Aktualizace 8.12.2020
Jsem rád, že jsem zakoupil tento výfuk, protože zvuk je "doopravdy libovej". Zkoušel jsem obě varianty (s tlumivkou i bez). Obě dvě jsou k poslechu výborné a záleží na každém, jestli tlumivku nechá či ne. Tlumivku jsem namontoval zpět a zvuk mi vyhovuje.
V odkazu najdete video k porovnání zvuku:
Yamaha Tenere - SCORPION exhaust second time

Aktualizace 11.2.2024
Servis koncovky výfuku Scorpion.
Koupě nové koncovky znamená několik výhod. Je hezčí než originál, uspoří hmotnost a zároveň má lepší zvuk. V neposlední řadě, pokud nekoupíte nějakou čínu, Vás potěší i nějaký ten koník navíc.
Laděný výfuk se jako každý jiný namáhaný díl opotřebovává a proto je potřeba dělat pořádný servis, zejména převatování. Já jsem se po dvou letech rozhodl, že nechám koncovku zkontrolovat a řádně oservisovat. Poptával jsem výměnu tlumící vaty a drobné opravy. Hledal jsem na netu a rozhodl se pro firmu RP Tuning , která se zabývá vývojem a výrobou výfukových systému. I když vyrábějí své vlastní výfuky, servis dělají i na jiných značkách. Správně udržovaný a naplněný výfuk dodává správný výkon a zlepšuje reakci na plyn.
Originální výfuk je zpravidla nerozebíratelný. Uvnitř najdete bludiště trubek, které mají za úkol zpomalit výfukové plyny a snížit hlučnost, ale nic dalšího tam nenajdete. Výfuk laděný se zpravidla skládá z jedné průchodné roury, která zastává všechny funkce - tlumící i izolační. Nikdo ale zatím nevymyslel takovou výplň, která by vydržela na pořád. Proto je potřeba pohlídat, kdy provést servis laděné koncovky tak, aby nepracovala až do zničení.

RadioNuclid (0) napsal 16.11.2020 v 11:56

omg,beru zpet,video jsem prehlidl,super zvuk...at slouzi!!

1 reakce

Fasces
Fasces 17.11.2020 v 19:32

Zvuk je parádní a bere dech

RadioNuclid (0) napsal 16.11.2020 v 11:54

pekne to vypada,jsem mel na cbf taky skorpiona,nadherny zvuk,ted na banditu ixil,ujde,ale skorpion byl proste lepsi,i kdyz porovnavam 2val se 4. video se zvukem jsi mohl nastrelit

• ABS Off-Road Dongle, LSK

Česká firma LSK vyrobila dongle ABS se všemi funkcemi, které by Tenérka měla mít už od výroby. O produktu vím delší dobu. Jen jsem čekal, jak skončí zkoušky a testování funkčnosti. Když motorka stojí, dongle umí vypnout

Vloženo: 30.05.2024
    Uskutečněno: 30.05.2024
  • Motorka na cestách

Přátelé a kamarádi. Pro ty z Vás, kteří rádi cestují, posílám odkaz na stránky, které se tímto tématem zabývají. Cesty budu na stránky průběžně doplňovat a najdete tam i zajímavá videa z YouTube. Některá souvisí s cestop

Typ: Reportáž
    Vloženo: 27.09.2020
    Uskutečněno: 12.03.2024
  • Nové plasty a náhrada za karbon

Pokud se Vám nechce utrácet velké peníze za karbon, našel jsem jedno povedené řešení. Firma Camel ADV Product začala vyrábět některé plasty na výměnu. Konkrétně vím o bočních plastech a plastových krytech vidlic. V nabí

Vloženo: 22.02.2024
    Uskutečněno: 22.02.2024