Honda XL 600V Transalp (1992)

Vlastník Hockdon
Vloženo 6.8.2019
Aktualizováno 28.12.2022

Vloženo: 14.11.2020, Uskutečněno: 14.11.2020, Stav tachometru: 62000 km, Zhlédnuto: 30x

Letos jsem se pustil do trochu náročnější úpravy.
Dost mi vadil posez a jízdní komfort. Ačkoli jsem dal vyšší řídítka,nebylo to ono.
Taky jsem měl představu o měkčím předku.Každá nerovnost se přenášela poměrně nepříjemně do rukou a ramen. Kamarád mě popíchnul,ať si teda vyměním přední tlumiče. A brouk byl v hlavě. Dva měsíce na internetu,dotazů všude možně,poslouchání,jestli nevymýšlím kraviny... Pak jsem se rozhodl. Zkusím to.Maximálně tam vrátím původní vidle.
Sehnal jsem na inzerát kompletní předek z KTM LC640. Tlumiče jsou o 9cm delší a prý mají nesrovnatelný tlumící účinek.
Vysoustružit trn řízení z leteckého hliníku a usazení do krku řízení se ukázal být nejmenší problem. Ten nastal,když jsem se rozhodl dát čtyřpístkový brzdový třmen z KTM na původní přední kotouč na originál kole.Tím bych vyřešil i náhon tachometru... Musel jsem vyrobit redukci brzdového třmenu. Dvanáct hodin na kamarádově fréze,jeden kus letěl do šrotu,ale nakonec vykoupení v podobě dokonale sedícího třmenu KTM na originál kole.
Teď ještě vyřešit uchycení předního blatníku.Jelikož jsou tlumiče KTM "obrácené" a chtěl jsem blatník nechat na kole,opět jsem čelil kritice,že vymýšlím hovadiny. Pro inspiraci jsem navštívil i Motosalon v Brně,který se konal za pět minut dvanáct před uzavřením všech hromadných akcí... S mým velice trpělivým a šikovným zeťákem,který vlastní kovodělnou firmičku se nám nakonec podařila vyřešit i tato výzva. Díky Kubo!!! Prodloužit hlavní stojan o 3cm a boční o 5cm byla už hračka. Komaxit,náhon tachometru z Hondy CX500 (93cm) a zkušební jízda...
Výsledek je NAD OČEKÁVÁNÍ !!!
Chování motorky je naprosto jinde. Jízdní vlastnosti a komfort je nesrovnatelný.
Nevím čím to je,ale ovládání je úžasné. Do zatáček si lehá sama a s lehkostí horského kola mění směr. Můžu jen doporučit.

-MP- (9) napsal 09.04.2021 v 18:17

No twl... ....dobrá práce.

1 reakce

Hockdon 13.04.2021 v 15:43

Díky

Radus88 (8) napsal 14.11.2020 v 22:08

Moc dobra práce

1 reakce

Hockdon 15.11.2020 v 12:18

Díky. Mám z té úpravy fakt radost. Zatím jsem najel 3000km a každý metr jsem si užíval.

Destroyer (237) napsal 14.11.2020 v 19:06

len kontrolná otázka - to si chytil brzdový strmeň skrutkou s pevnosťou 4.6 na krížový skrutkovač?? dúfam že to len kvôli fotke...

4 reakce

Hockdon 15.11.2020 v 13:06

Děkuju. Brzdy jsou o poznání lepší,ale pořád je tam jen jeden kotouč... Třeba mě osvítí a něco vymyslím.

• Regulátor dobíjení

Vyrazil jsem do Brna,že bych se porozhlédnul po novým kokosu. Hned po návštěvě prvního obchodu mne čekalo nemilé překvapení. Startér jen cvakal... Baterie!!! Kudla,šak tam není tak dlouho. Sotva rok. Na nabíječce jsem j

Typ: Oprava
    Vloženo: 15.09.2019