Honda VT 750C Shadow (2010)

Vlastník SlimM
Vloženo 11.4.2016
Aktualizováno 20.7.2020

Vloženo: 09.04.2020, Uskutečněno: 05.04.2020, Zhlédnuto: 11x

Neděle 5.4.2020
89 km

Na novou sezónu jsme snad připraveni. Motorku jsem začátkem roku svěřil odborníkovi, který vše prohlídnul, pár věcí seřídil, něco i vyměnil. Snad se letošek vyvede tak, jako uplynulé roky.

Téma první vyjížďky je sběr bylin. Jedna z prvních jarních léčivek je podběl. Máme pár míst kousek od Prahy, kde jsme ho kdysi sbírali. Vybaveni látkovými taškami v půl třetí usedáme na motorku a vyrážíme směrem na západ. Je nádherně. Mám dojem, že dnes z města vyrazil úplně každý. Pěšky, na kole, nebo na motorce. Jen všudypřítomné roušky a respirátory připomínají, že je něco v nepořádku. Na jedné slunné louce u Nenačovic sbíráme bylinky. Až nás dožene kašel, budeme na něj mít mocnou zbraň!

V Malých Přílepech u hasičské nádrže jsme předloni na podzim objevili párek žebravých nutrií. Dnes tu nejsou. Kdo ví, jestli někomu v šatníku nepřibyla nová, teplá čepice… Kvůli nějaké uzavírce jedeme do Berouna a podél řeky do Nižboru. Pak se obloukem vracíme ke Královu Dvoru. Cestou ještě na jedné louce u potůčku koukáme, jestli tu není něco ke sběru. Tentokrát bez úspěchu. Nevadí. Příležitostí snad bude ještě dost.

Přes Tetín a Srbsko jedeme do Karlštejna. Na silnicích kolem Berounky je čilý (nejen) motorkářský ruch. Až by se jeden umával! I když je slunce ještě docela vysoko a má spolucestující protestuje, obracím k domovu. Nerad bych první výlet přehnal a dorazil za hranou teplotního komfortu. Berme to jako malou ochutnávku na úvod.

elvis78 (141) napsal 11.04.2020 v 09:15

pěkn á krajinka jako vždy

Guga (72) napsal 10.04.2020 v 20:09

Romantika jak sviň

1 reakce

SlimM
SlimM 13.04.2020 v 22:32

• Mykoprůzkum

1.7.2023 366 km Jak už jsem se párkrát zmínil, moje žena a věrný batůžek Kačka je vášnivá mykoložka. Na větší sběr hub sice nemá cenu jezdit na motorce, ale na průzkum terénu (abychom na podzim věděli kam vyrazit) t

Vloženo: 01.10.2023
    Uskutečněno: 01.07.2023
    Tachometr: 121910km
  • Všednodenní odpoledne

12.6.2023 138 km Celou loňskou sezónu jsme kvůli uzavírce nenavštívili Břežanské údolí. Na sklonku roku ho znovu otevřeli. Když jsem dnes přišel z práce dříve než obvykle, uzrála mi v hlavě myšlenka, že bychom mohli

Vloženo: 03.07.2023
    Uskutečněno: 12.06.2023
  • Na chalupu

20.5.2023 288 km Sobotní výlet na chalupu s tvarohovými koblížky a moučnými červy tam a čerstvými vejci zpět.

Vloženo: 08.06.2023
    Uskutečněno: 20.05.2023