Yamaha XT 660 R (2008)

Vloženo 12.3.2020
Aktualizováno 29.4.2020

XT na motokrosové trati

Vloženo: 19.03.2020, Uskutečněno: 19.03.2020, Zhlédnuto: 27x

Dnes jsem se konečně dostal na chvilku do stupaček a projel si párkrát naší oblíbenou tréninkovou krosovou trať. Vzal jsem si jen helmu, boty a rukavice, protože jsem si šel jen tak zakroužit, tak se nebudu přeci soukat do chráničů. Na pohodu, žádná divočina, na bubláka za dva max za tři...jsem si říkal, když jsem vyjížděl v teplákách a vestě ze vrat. Dávám si kolečko a hned zjišťuji, že XT se tu necítí úplně špatně. Jedu druhé kolečko a začínám v zatáčkách protáčet zadní kolo...jo, tohle se prostě neomrzí. Jsem jak malej, já vím...další kolo se nechávám unášet a zkouším na lavici odlepit kola od země. Hmmm...ci jo, docela to i jde...začínám trošku porychlovat, XT se dá krásně vodit, nohy drží ve stupačkách jak mají a já mám v helmě rohlík jako puberťák Tak trošku zrychluji před lavicí, skáču, ale lehce chybuji a dopadám na předek. Rána tedy celkem slušná a přenáší se do obou zápěstí...au...předek prostě není na nějaké dopady stavěný a hlavně moje chyba, že jsem dopadl na předek. Další kolo už si vzpomínám, jak se má ta lavice skákat a XT dopadá jak má. Už to, že to umí lítat vzduchem, mi bourá všechny liché představy o neohrabanosti ikstéčka. Přistání není jako na Gasíku, to fakt ne, ale skutečně to není až tak hrozný. Zastavuji a srovnávám si v hlavě, co se to tu děje. Přehrávám si v hlavě scénky z loňska, jak jsem se tu trápil s Dominátorem a trať byla nad jeho schopnosti. A najednou tu mám XT660R, které si tu trať dává, jako by mu nikdo neřekl, že je to low-end rozpočtová motorka. Přesně v tento okamžik se ve své hlavě na dobro loučím s milovaným NX650... Vítej ikstéčko, my si budeme rozumět a vidím to na hromadu společných, krásných a nezapomenutelných zážitků ...joooo a příště se na to fakt oblíknu, slibuju

• Zhodnocení

Trošku předčasně, ale je tu finále. Po úpravách, které musím zhodnotit jako velmi zdařilé, jsem na XT něco málo najezdil a popravdě více mimo asfalt než na asfaltu samotném. Motorkou jsem byl mile překvapen, protože to,

Typ: Reportáž
    Vloženo: 29.04.2020
    Uskutečněno: 28.04.2020
  • Kryt motoru

Po svedení výfuků nahoru, jsem musel dát jiný kryt motoru. Ten původní je pro svody spodem, takže jsem se hluboce zamyslel a vymyslel jsem, že když už se dole nepletou svody, měl by tam jít přeci kryt ze sesterské Ténéré

Vloženo: 19.03.2020
    Uskutečněno: 18.03.2020
  • Ladění DB killeru

Dnešek se nesl ve znamení ladění ticha nainstalované sestavy Dominátor exhaust. Protože nelze objednat nic jiného, nežli medium DB killer, musel jsem si poradit domácími možnostmi. K mému velkému štěstí je mým sousedem v

Vloženo: 16.03.2020
    Uskutečněno: 16.03.2020