BMW R 1250 RS (2019)

Vloženo 13.2.2020
Aktualizováno 21.2.2020

První projížďka

Vloženo: 22.02.2020, Uskutečněno: 16.02.2020, Zhlédnuto: 42x

Tak první projížďka byla jen tak letmo na zahřátí pneumatik. Vyjížděl jsem s přítelkyní v neděli, display ukazoval 4 stupně. Když máš správné oblečení, tak není co řešit. :) Cesta byla naplánovaná směr Kolín, takže jen pohodička kochačka. Po cca 10 kilometrech jsem poprvé otestoval tempomat, což je ompravdu pecka. Nastavil jsem krásných 110 km/hod a jízda pianko, žádný poryv větru nebo proudění vzduchu, prostě klid a pohoda, i komunikace s batůžkem úplně pohoda, krásně jsem slyšel můj "tempomat" :) Trochu mě vyděsilo, že tuto rychlost vůbec na moto neregistruji a reálně to řidiče ukolébá skoro ke spánku :) Vyhřívání rukojetí je paráda, ale první stupeň není tak agresivní jako u mé staré moto, tam jsem i tento stupeň cítil přes rukavice. V režimu dynamic, je moto docela ostrá a podvozek trochu tvrdší, ale sedadlo to plně kompenzuje, podle slov batůžka "nikdy už nechci jinou sedačku" , ten gel má něco do sebe :) Zastavili jsme se u kluků v Eurocycles, kde jsem si musel dokoupit pinlock do helmy, jelikož jsem tu cestu absolvoval s napůl otevřeným hledím abych viděl na cestu :) Než jsme odjížděli z prodejny, tak jsem udělal pár fotek a přepnul režim z dynamic na road. Motorka je pořád "živá" a hlavně změkl podvozek, což na naše cesty je paráda, není cítit žádná nerovnost. Celkem jsme ujeli 73 km a spotřeba byla 5,1 l/100km a to jsem nejel moc režim úsporné jízdy.
Dnes budu montovat ochranný rám motoru, co přišel od Wunderlichu a boční držáky kufrů od firmy Shad.
Až bude o trochu lepší počasí tak uděláme pořádnou vyjížďku, nebo se pak potkáme s některými na nějakém srazu.
Kolama dolů a hlavně jezděte hlavou, plechovky neuhnou