Honda NC 750X (2017)

Vlastník stemar-cz
Vloženo 20.10.2017
Aktualizováno 17.9.2019

Vloženo: 23.09.2019, Uskutečněno: 23.09.2019, Stav tachometru: 11437 km, Zhlédnuto: 11x, Firma: FIRMA:DENAR (Kosmonosy) , Bod zájmu: Ještěd - vyhlídka

Dneska proběhl 12k servis u firmy Denar v Mladé Boleslavi (za 14 dní končí mé Hondě záruka, tak mi přišlo jako dobrý nápad mít garančku ještě v záruce - kdyby garančka něco našla).
A s novým olejem a zkontrolovaným strojem to chtělo někam vyrazit, tak jsem vyrazil na Ještěd. Pokud tam někdo pojedete, tak trasu přes Mnichovo Hradiště a Český Dub můžu jen doporučit. Krásná zakroucená silnice, celkem v dobrém stavu, nádhernou krajinou. Teda, asi nic pro závodníky ale na kochačku - paráda. Až nahoru na Ještěd mě nepustili, prý tam probíhá rekonstrukce. No nevím nikoho jsem tam nic rekonstruovat nepřistihl (2 hodiny odpoledne) a určitě bych se tam s motorkou vešel. Ale nešť, z Parkoviště Ještědka je to něco přes půl kiláku, to se dá ujít i v motohadrech, pokud není moc horko. Ještěd samotný nezklamal, protože už ho znám - krásná vyhlídka, hejna německých důchodců, mizerný kafe po 20 minutách čekání, vysokohorská přirážka.
Cestou zpátky jsem experimentálně ověřil (s hroznou klikou, stálo mě to jen 300m tlačení), že od chvíle co se na mém NCčku rozbliká rezerva , zbývá mi přesně 3,1l benzínu , což v daných podmínkách dalo 82km. Zároveň pak, do prokazatelně suché nádrže se vešlo 13,75l benzínu, což je skoro o půl litru míň než tvrdí manuál. Buď já neumím tankovat, nebo Honda měřit. Variantu že by Shellce nedoměřoval stojan (půl litru na 14 litrech) myslím můžeme vyloučit.
Ale byl to moc hezký výlet, ta trasa je fakt kouzelná, určitě si ji ještě někdy dám.

• Přezuto

Sezóna letos začínala pozdě (květen stál za prd). A jak jsem nějak víc začal jezdit, začal jsem si všímat, že to jede nějak "divně". V zatáčkách se nějak vlní, na rovině nedrží stopu ... Zkrátka, zadní guma placatá, před

Typ: Odborný servis
    Vloženo: 11.06.2021
    Uskutečněno: 11.06.2021
  • Zadní nosič Kappa Monokey

S některými projevy stáří, jako třeba že po propařené noci se vzpamatovávám týden, se smiřuji celkem v pohodě, tak to prostě je. Ale že taková jednoduchá věc, jako namontovat zadní nosič mi zabere celé odpoledne, čtyřikr

Vloženo: 14.09.2020
    Uskutečněno: 08.09.2020
  • Nová páka brzdy a spojky

Tohle bylo fakt impulsivní rozhodnutí.Někde tady na Motorkářích (už to nemůžu najít) jsem četl dramatické vyprávění, jak v Německu berou policajti techničák rovnou na silnici za čínské CNC páčky a jak to brzy dorazí k ná

Vloženo: 12.07.2020
    Uskutečněno: 07.07.2020