Suzuki GS 500E (1995)

Vloženo 31.1.2019
Aktualizováno 16.1.2022

Jak jsme stavěli motorku. PT.1

Vloženo: 08.02.2019, Uskutečněno: 15.10.2017, Zhlédnuto: 14x

Moje Suzuki GS 500E z roku 95 –tak, jak jsem jí koupil. (obr.2)
Rád bych se tu s Vámi podělil o radosti a strasti, které jsem strávil v posledních dvou letech v bráchovi garáži během přestavby mé Suzuki. Protože nejsem moc zkušený, a protože mám obě ruce levé byly to opravdu stovky hodin. (Velký dík bráchovi, proste za všechno).
Sví pětistovce jsem postupem času žačal říkat Leap of Faith, protože wikipedia definuje leap of faith jako “accepting something outside the boundaries of reason” = něco co nedokážeš pochopit a zkrátka to musíš akceptovat protože, pokaždý, když jsem psal další 4 místnou sumu do deníčku s vydáním za motorku kterou sem koupil za 15 tísíc, tak sem si řikal, to tak tohle prostě opradu už není možný.
Všechno to začalo na podzim roku 2017, kdy jsem přišel na pivo za bráchou do jeho garáže, kdy byla Suzuki, kterou koupil jeho kámoš sví manželce, ale manželka na ní odmítala jezdit. A protože můj brácha kámošovu manželku z hlouby duše nenávidí. Motorka byla ve velmi krátkém čase prodána mojí osobě již zmiňovanou, velmi nízkou cenu.
Brácha říká, hele tohle je motorka, kterou si kupujou holky, ta ti všechno odpustí a navíc je spolehlivá. Sice není moc krásy nepobrala, ale můžeme ji trochu poupravit.
V té době jsem si dodělával pozdní studium na vysoké škole, tedy státnice, což se rovná nekonečnému počtu hodin strávených prokrastinací u kompjůtru. - Videl jsem za tu dobu snad všechny GS500 stavby na netu a rozhodně všechny tutoriály.
S bráchou jsme se dohodly, že to uděláme low-budget. (To to stále ještě nebyla Leap of faith a já žil v blahé nevědomosti)
Vím že první part o nákupu je trošku nudnej, ale ty další od teď budou o něco zajímavější.
Pt.2 bude tom, jak jsme to všechno uřezali, napasovali tam sedlo a udělali z toho o něco hezčí motorku.

-Jandys- (16) napsal 14.02.2019 v 22:18

Mr_pink > Budu sledovat neboj Mám značku Suzuki moc rád, aktuálně mi přistálo do garáže gixero 750 "90.tka" ještě nevím co s ním bude, musím udělat servis, přestavba mě taky láká.Uvidi se, no ale neni to 2v od GS, ta pětikule mě bavila snad pořád, používal jsem často místo skútru do města nebo na nákup do batohu Jelikož mám motorky 2 tak ta jedna bude vždy jen pro mě teda jednomistna

Mr_Pink (0) napsal 13.02.2019 v 10:54

Jandys: Díky moc. Loni proběhla proměna více, néně jenom designu ( + elektrika). Tuhle zimu je opět na zvedáku, ale zaměřili jsme se na performanci podvozku, změnu posezu atd. Všechny funkčí věci jsou repasovaný a nebo vyměněný za nový...sleduj a uvidíš. A doufám, že to někumu(třeba i tobě) pomuže s inspirací.

-Jandys- (16) napsal 12.02.2019 v 00:02

Moc ti v tom fandím, GS znám a jak ji takto vidím zdá se mi o dost lepší, proměna jenom prospěla.Až mám chuť jít do toho taky a vzít si ji zpět od stryca

• Jak jsme stavěli motorku Pt.4.

Jako, každá kapitola, kterou jsem zatim napsal, I kapitola 4 bude schrnovat několik měsícu a le poprvé taky celou mojí první sezonu a s ní i 15 tisíc najetých kilometrů, několik „garanček“ a spoustu stresu i srandy. P

Vloženo: 22.02.2019
    Uskutečněno: 22.02.2019
  • Jak jsme stavěli motorku Pt.3.

Přez tejden, zpátky v Praze, se nemůžu dočkat víkendu, sedím v kanclu na židli a objednávám z Němec čínský zadní světlo se žárovkou (páč se snažil vyvarovat ledek), led blinkry (protože nebyla jiná varianta) a blatníky.

Vloženo: 18.02.2019
    Uskutečněno: 15.02.2018
  • Jak jsme stavěli motorku. PT.2

V první části svého nového deníku se zminuju, jak jsem přišel ke svému motocyklu. Ve zkratce, jako slepej k houslím. Na obrázku 1, můžeš vidět motorku tak, jak jsem ji koupil. Na nudnou část bych chtěl navázat čás

Vloženo: 12.02.2019
    Uskutečněno: 05.11.2017